1.kapitola- Posílám ti anděla

5. dubna 2008 v 20:05 | annetta |  angels never cry
první kapitola...snad se bude líbit

Posílám ti anděla
Zlatavé zářijové slunce hřálo a jemný větřík se proháněl okolo cestujících na nádraží. Pěkná dívka s dlouhou hřívou zářivě rudých vlasů mířila se svou rodinkou k přepážce mezi nástupišti 9 a 10. Před sebou tlačila vozík s velkým kufrem a košíkem ve kterém spala mourovatá kočka. Lehké letní šaty jí vlály kolem kolen.
Její rodiče byli štěstím bez sebe ona však měla ve tváři smutný výraz. Věděla že by měla být šťastná tak jako oni. Je přeci čarodějka a teď navíc i prefektka. Zase jela do Bradavic, do toho krásného hradu plného kouzel, tajemství a překvapení. Ona ale nebyla šťastná. Nemohla. Věděla že tam bude sama. Neměla žádné kamarádky. Jistě…pár známých v jiných kolejích ale opravdovou, tu nejlepší kamarádku…tu tam neměla. Dívky z jejího ročníku byly tak…tak jiné. Její jediné kamarádky končily minulý rok a ona…ona teď bude sama.
Prošli přepážkou. Před očima měla zářivou lokomotivu a spoustu rozesmátých spolužáků. Uložila si zavazadla do prázdného kupé a šla se rozloučit.
"Buď na sebe opatrná a hlavně pravidelně piš, ano." Řekla mamka a objala ji.
"Neboj mami, sovy si u vás budou podávat dveře."
"To víš že jo." Řekl táta a taky ji pevně objal. Mamince se v očích objevily slzy. Znovu ji objala. "Stejně tomu pořád nemůžu uvěřit….moje malá holčička je čarodějka."
"Jo, to je fakt úchvatné." Protáhla naštvaně její sestra
Lily se na ní podívala. Petunie neměla ani ponětí jak moc by jí teď potřebovala. Někoho o koho se může opřít….tak jako dřív. Smutně se usmála "Asi bych už měla jít… v prefektském kupé mě čekají." Ještě jednou je objala a naskočila do vlaku. Naposledy mávla a pak se vydala vlakovou uličkou.
Míjela jedno kupé za druhým a vlak se dal mezitím do pohybu. Najednou..
"Héééj, Evansová!!!!!!!" ne, ne, ne, ne, NE! Bože za co mě trestáš! Prolítlo jí hlavou. Tohle byl další z důvodů proč tak moc toužila po osobě, které by se mohla svěřit. James Potter. Rozcuchané a namyšlené pako, které si neustále hraje se zlatonkou a cuchá si vlasy, protože si myslí jak je to frajerské. Už od prváku se jí snaží sbalit a už od prváku se mu to nedaří.
"Hej, Evansová. Ty tvý nádherný vlasy se vážně nedaj přehlídnout. Nešla bys…"
"Ne Pottre, nešla a dej mi svátek. To poslední po čem dneska toužim je, hádat se s tebou." Nenechala ho doříct jeho oblíbenou větu. Asi ji umí i pozpátku, napadlo ji.
"Ale, ale…. Co tak nabroušeně Evansová.." to se přidal Black. Další pako z jejich party. Letěli na něj všechny holky a on toho taky plně využíval.
"Jdi si za blonckama. Ty jsou na tě zvědavý." Pff, fakt skvělá partička. Ještěchybí ten tupec Petr a jsou komplet. Jenom Remuse k nim nepočítám. Jasně, je taky poberta ale má mozek a tím se od nich dost liší, pomyslela si. Měli se s Remem sejít až u prefektů. Už se tak domluvili o prázdninách, když si psali. Kluci vypadali že už nemají co říct a tak pokračovala v cestě.
Venku už byla tma, když přijeli na nádraží v Prasinkách. Lily jen stihla zamávat na Hagrida a už jí dav táhl ke kočárům svezla se s nějakýma holkama s Mrzimoru, které se něčemu furt pisklavě smály. Bolela ji hlava.
Velká siň byla krásná jako obvykle. Nad pěti dlouhými stoly se vznášely svíce a strop připomínal večerní oblohu. Sedla si asi uprostřed a k její nelibosti si poberti sedli jen pár míst od ní. Dveře do síně se otevřely a vešla profesorka McGonagallová s prvňáčky. Lily zařazování nevnímala, přemýšlela jak zvládne ty další roky. Sama. Z jejích myšlenek ji vytrhl až Brumbál, který povstal.
"Letošní rok bude něčím vyjmečný. Nastoupí k nám nová studentka. Bude studovat v pátém ročníku a já vás prosím, abyste ji přijmuli s otevřenou náručí. Přivítejte tedy Angelu Wotersnovou."
Dveře do síně se otevřely. Všichni se k nim otočili. Nikdo tam ale nestál. Síní to zašumělo. Brumbál se zatvářil lehce rozpačitě. " Tedy, měla k nám nastoupit, ale teď si tím nejsem tak jistý."řekl
Najednou se na chodbě ozval dunivý zvuk. Někdo očividně zvládl posledních pár schodů jedním skokem. Ve dveřích se objevila udýchaná dívka. Přejela celou síň lehce vyděšeným pohledem.
"Shit" vypadlo z ní
Studenti se rozesmáli. Brumbálovi zajiskřilo v očích. "Tak přeci jen. Jak jste si možná všimli, Angela je z Ameriky. No, jen pojď k nám Angie."
Dívka se pomalu vydala k němu. Lily si ji prohlížela. Rozhodně byla…. Zvláštní. Nestačila si obléct hábit a měla na sobě zářivě červené triko s nějakým obrázkem, černou skládanou minisukni, pruhované červenočerné podkolenky a boty s každou tkaničkou jinou.
Ruce byly ověšené spoustou náramků. Od korálků až po stříbrné, na každém prstu kromě palců prstýnky a nehty měla křiklavě oranžové. Okolo krků jí vysely na černých šňůrkách přívěšky různých tvarů.
Lily zaujaly i její uši. Na levém měla od zhora až dolů náušnice. Zespodu temně černých kudrnatých sestříhaných vlasů, které sahaly skoro k loktům, jí vykukovalo pět pramenů ovázaných barevnou bavlnkou. Červená, žlutá, oranžová, zelená a modrá. V pihatém nose a v úzkém obočí měla také náušnice.
Lily ale uplně nejzvláštnější(a že vypadala velmi bizardně) přišly její oči. Orámované hustými řasami a zvýrazněné černou tužkou, ale ta barva….nikdy takovou neviděla. Byly temně modré, jak noční obloha nad nimi. Zářily v nich dvě uličnické jiskřičky.
Asi si všimla jejího pohledu protože na ni lehce mrkla. Lil nejdřív nevěděla co dělat ale nakonec se usmála. Dívka byla docela malá a velmi hubená. Došla až ke stoličce a usadila se na ní. Na hlavu si narazila klobouk. Sklouzl až k nosu. Jen co si ho nasadila vypadalo to že má rozhodnuto. Už už chtěl vyřknout jméno koleje ale její tiché ne ho zarazilo. Síň zase zašuměla.
Lily se dívka celkem líbila a modlila se ať ji pošlou k nim. Nová studentka se s kloboukem hádala ještě dlouho. Nakonec však vyslovil svůj ortel.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 5. dubna 2008 v 20:15 | Reagovat

Hej jako, takhle to utnout!! To se dělá?!=P Nádhera!! Angie je mi sympatická=D Těším se, až se víc projeví...báječná kapitolka!! Pls, co nejdřív další! Fakt mě to chytlo

P.S: Mám otázku, nechceš spřátelit? Jestli máš zájem, napiš mi do komentů na mym blogu=) Díky

2 Dromedka Dromedka | Web | 9. dubna 2008 v 16:17 | Reagovat

Úplně mi připomíná jednu moji kámošku... ae to nebudem rozebírat... :)Moc hezky píšeš, kapitola je úžasná, děj úžásný... prostě úžasný... :)

3 Eliota Eliota | Web | 10. dubna 2008 v 16:39 | Reagovat

Skvelé :)

4 Gigi Gigi | Web | 29. dubna 2008 v 17:04 | Reagovat

jj,souhlasim s holkama...takze co jinyho napsat, nez proste BEAUTIFUL:-)

5 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 9:55 | Reagovat

Pááni! Já to miluju! Prostě nádherný! Jsem nadšená. Takže přece je to z doby Pobertů... No a Angie se mi moc líbí. :D A jsem si jistá, že ji pošlou do Nebelvíru... Nasmála jsem se a musím uznat, že když čtu více a více tvé povídky, trnu více a více úžasem. Je to prostě báječně! Doufám, že budeš psát ještě hodně, hodně dlouho! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama