2.kapitola- Andělé S.R.O

5. dubna 2008 v 20:10 | annetta |  angels never cry
a ještě i druhá kapitola...od teď by měla bejt celá (nebo skoro celá) povídka psaná v 1.osobě

Andělé S.R.O
Sakra, sakra, sakra! To se může stát jenom mně. Zapomenout na čas… Brumbál mi výslovně říkal ať přídu včas ale ne, to bych nemohla bejt já, praštěná Angela Wotersnová, abych přišla tak jak řek. A to sem eště ke všemu na druhý straně hradu….
Abyste pochopili, dneska mám mít zařazování jenže já kr… chmm…chytrá bytost sem samozřejmě nedávala pozor na čas, že. Ukecala sem ho aby mě to nechal, takže sem tu už tejden. Doma nemáme zrovna nejlepší vztahy a já potřebovala oddych. No a starouš Brumla je dobrá duše tak mě tu nechal. Já se samozřejmě odvděčím tím, že přídu pozdě. Právě se teda sprintem ženu k síni.
To se fakticky může stát jenom mě… až do konce mého života si mě budou pamatovat jako tu, co přišla pozdě na zařazování. Fajn… asi budu muset něco províst abych si zlepšila reputaci, což nebude problém. Pro mě...
Posledních pár schodů sem zvládla jedním skokem. Dveře do síně už byly otevřený. Aj aj… vběhla sem tam. Sakra…všichni na mě koukaj!
"Shit" uklouzlo mi
Všichni se zasmáli. Fajn…takže budu ta sprostá co přišla pozdě na zařazování… čím dál tím líp….
"Tak přeci jen. Jak jste si možná všimli, Angela je z Ameriky. No, jen pojď k nám Angie." jejky... Brumbál...ale asi se nezlobí. Omluvně sem se na něj ušklíbla a vydala se k němu.
Proč na mě proboha všici čučí??? sem snad opice v cirkuse či co? Pár kluků zapískalo. Jo tak ty mi tu fakt chyběli. Nemám ráda když se na mě kouká moc lidí, ale bohužel na to mám dost štěstí. Ono taky jak jinak, když každej průser kterej uděláte(a že my jich udělali) na vás profesoři vytáhnou před celou školou a vy musíte rychle vymejšlet výmluvy....no děs běs ale to eště poznáte.
V davu studentů mě zaujala jedna holka. Byla dost výrazná. Rudé vlasy svítily jak maják. Prohlížela si mě. Mrkla sem na ní když sem jí míjela, vypadala zaskočeně ale nakonec se usmála. Dorazila sem ke stoličce narazila si klobouk na hlavu.
"Hm...Wotersnová.....to je jasné. Bude to Zm..."
"Ne!" šeptla jsem. Asi moc hlasitě..... no, nevadí
"Ne?" otázal se "proč ne? Tvůj rod by se tam hodil."
"Kdybys nebyl plátěnej... já nejsem jako oni. A do zmijozelu nechci. Je to v podzemí, je tam zima a vlhko a tma. To nemám ráda. Slovo přátelství jim nic neřiká a přátele já potřebuju. Navíc, stříbrná se ke mně nehodí..."
"To je spousta důvodů..." si myslim kloboučku..."asi máš pravdu. Máš v sobě spoustu vlastností které se do zmijozelu nehodí. Hm...."
"Tss,bych řekla že je to tak. Tak co bude? A opovaž se mě poslat k těm tupounum."
"Dobrá, Mrzimor ne, ten není pro tebe...do Havraspáru asi taky ne. Hlavu na to máš ale nevím...není to ono. Pak tedy zbývá jen NEBELVÍR" to už vykřikl nahlas
No, má teda kliku hošan. Jinak by něco viděl. Vydala sem se ke stolu kde nejvíc tleskali. Všimla sem si té rudovlásky. Ok Angie..dem se seznamovat.
Zahučela sem hezky vedle ní. Natáhla sem ruku. "Angela Wotersnová, ta co přišla pozdě." usmála se na mě a ruku přijala. "Lily Evansová, ta co na tě nepokrytě zírala." hmm..milá holčina. Začala sem si podávat ruce i s ostatníma.
"James Potter, ten co je tu nejlepší chytač" řekl takový rozcuchaný kluk s brejlema.
"A já Sirius Black, ten co je tu nejpřitažlivější." řekl další. Asi kámoš a celkem hezkej. Pěkný oči, namakanej....
"Angela Wotersnová, ta co je rozhodně skromnější než vy dva." zatvářili se naoko uraženě. Lily vedle mě si odfrkla, tady asi něco smrdí.... Brumla nám popřál dobrou chuť. Zvedla sem k němu palec a on se na mě usmál. Jo jo, pohodovej chlapík... stoly se prohýbaly pod tou tunou jídla... teda, to si nechám líbit. Lidi okolo do mě začali hučet. Že prej chtěj vědět něco o Americe.
"Žili sme v New Yorku, ale pak otcovi šiblo a řek, že se stěhujem. Prostě skrz naskrz magořina."
"Ach jo...Amerika. To je uplně jinej svět" vydechla zasněně Lily
"Jóóó, to si piš holka. Jinej styl života a hlavně, jiný lidi."
"Jak jiný lidi? To má u vás každej šest prstů?" zeptal se inteligentně takovej malej tlouštík
"Ne, samo že ne, ale tady jste všichni tak.....normální." každej kdo to slyšel vypukl smíchy. Mně to teda vtipný nepříde, ale co byste chtěli od anglánů.
"My že jsme tu normální?" zeptal se ten rozcuchanej, tušim že James
"Zlato, byl ty si někdy v Americe? Hele, rozhlídni se kolem... každej má poctivě uvázanou kravatu, vyžehlenou košili a černej hábit. Nikdo se nesnaží udělat něco jinak, bejt originál, protože máte utkvělou představu že je to špatný. U nás maj lidi barevný vlasy, vzali by si jinou košili, okovaný boty nebo aspoň kšiltovku místo kouzelnický čapky. Máte to tu všechno tak... tak dokonalý a upravený. Prostě normální."
"To máme na každým kroku zvonět jako ty?" zeptala se se smíchem Lil. Zvedla sem obě ruce nad hlavu a zatřásla s nima. "Možná..."
"Hm... stejně sem ale ráda že si tady. Angela... to zní jako anděl(angel je anglicky anděl pro ty méně jazykově nadané ;)). asi mi sem někdo poslal anděla." řekla Lil nadšeně.
"No jistě. To sem já. Andělé S.R.O, potřebujete-li pomoc jsme tu pro vás, 24 hodin denně, 5 dní v týdnu. O víkendu jen pro ztracené případy. Zaplatit stačí pěkným úsměvem" zaculila sem se na ní.
Tu se ozval ten pěknej, Sirius:"Co já? Mám dost hezký úsměv na to aby mi byly poskytnuty vaše andělské služby?" A zářivě se usmál. Naklonila sem hlavu na stranu a nasadila zamyšlený výraz.
"Hmm..úsměv by docela šel, ale je víkend a ty nevypadáš na ztracený případ...zkus to v pondělí." jen pobaveně zakroutil hlavou.
"Black.." řekla Lily "na toho si dávej pozor. Sbalí všechno co má sukni" zašeptala.
"Takže i skoty???? To má hoch divnej vkus.." Lily vyprskla smíchy."Jen se neboj, já si s ním poradím."
Když sme do sebe naházeli všechno co šlo, Brumla si stoupl. Aj, to vypadá na projev. Doufám že nebude tak dlouhej jako míval náš bejvalej říďa. Jednou se mi podařilo dokonce usnout. Kluci si ze mě udělali srandu a probudili mě až když už byli všichni pryč. Blbounci...
"Vítám tu všechny nové a samozřejmě i staré tváře. Je před námi další rok plný nových znalostí a já doufám že i trochy zábavy. Musím vám připomenout že vstup do Zapovězeného lesa je přísně zakázán. Na chodbách se nesmí mezi hodinami kouzlit a seznam všech zakázaných věcí visí u pana Filche v kabinetě. Ale teď, myslím že je ten nejlepší čas na to, jít na kutě." páni, tváří se jak dědeček kterej má spoustu vnoučat, která děsivě miluje....
S Lily sem zamířila ven ze síně. Musela se starat o prváky takže nám cesta trvala dost dlouho. Prefektka....hm, já sice nejsem ten tip člověka co by dodržoval pravidla, ale Lily je celkem fajn. Trošilinku jí převychováme a bude to v cajku.
Pomalu sme došli až k obrazu dámy...mno...s lehkou nadváhou? Jo, tak by se to dalo říct. Napasovala se do růžových šatů a vypadala jako takový pokřivený dortík(noooo, spíš obr dort) s růžovoučkou polevou. Pomoc, dostala sem se do koleje psychopatů!!!!
"Heslo?" otázala se sladce(bléééé, bléééé, třikrát bléééé)
"Chrabré srdce"řekla Lil. No, to si asi budu muset pamatovat...
Dortíková madam se odklonila a pustila nás dovnitř. No fíha...tak ty psychopaty beru zpět. Todle je fakt dost dobrý. Společenská místnost vypadala útulně. V krbu hořel oheň a všude stála malá křesílka. Jo, něco pro mě.
Následovala sem Lily do naší ložnice. Tak ta je taky žůžová až na jednu malou chybičku a tou je její osazenstvo. Už v ní jsou mé tři nové spolužačky.
Otočily se na nás jen co jsme vešly. Lil si jich nevšímala a zamířila ke své posteli. Já si je ale prohlížela. Ups, mám nějakou oční vadu nebo jsou všechny blondýny? Ne, nemám... ale pochybuju že to jsou pravý blondýny. Je to ale jedno, protože sem stejně v háji. Své prášky proti bakterii šířící blbost mám asi doma a z těch...no...pěkných dívek ta blbost jenom kape.
No tak jo, drž se Angie a buď milá, ano. Nádech a výdech. Usmála sem se:"Angela Wotersnová, jsem tu nová." bože, asi z toho věčnýho opakování svýho jména zešílim. Sjely mě rentgenovým pohledem a zastavily se snad u každý části mýho těla. Nevim jestli jim víc vaděj moje nehty nebo ta sladěnost nesladěnost a nebo ta kupa doplňků.
Nakonec promluvila ta uprostřed, asi ta hlavní(čti nejblbější)
"Já jsem El a to je Mel a Kel." Nemám ani páru která je která. Vypadaj fakticky uplně stejně. Aspoň nemaj růžový šaty jak ta na tom obraze.
"Aha...mno tak, ráda sem vás poznala" a rychle sem vystřelila za Lily
"Co je to sakra za obludy?"šeptla sem
"El, Mel a Kel neboli blonďaté komando husiček utočí." zapitvořila se Lily. Musela sem se rozesmát. Najednou se vedle nás zjevila El(nebo Mel nebo Kel...kdo ví?) a převelice chytře se zeptala:"Víš, že ti ty nehty vůbec, ale vůbec nejdou k očím a k oblečení?"
"A víš ty, že tvé vedení je asi stejně dlouhé jako tvoje vlasy?" zeptala sem se mile. Očividně to nepobrala ale čemu se divit, že.
Zabrala sem si postel u okna a vklouzla do trika na spaní. No, snad to tu nebude tak zlé....
*************
"Ta nová je celkem kočka, co ty na to Tichošlápku?" zeptal se James svého kamaráda
"Jo jo, má moc pěkný nožky... asi bych to mohl zkusit, co. Je vážně sladká." zakřenil se Sirius
"Víš Siri, možná bys jí měl nechat být. Je tu nová a to poslední co by potřebovala je zlomený srdce." vložil se do toho Remus. Siriusovi románky mu byly ukradený ale ta nová mu přišla milá a protože moc dobře věděl jak by to dopadlo, bylo mu jí líto.
"No tak, nebuď labuť Moony. Nic jí lámat nebudu." zasmál se Sirius.
"Jak myslíš" řekl jen ale věděl své. Nebyl to totiž Sirius ani James komu se chodily odkopnuté dívky vyplakat na rameno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 5. dubna 2008 v 20:21 | Reagovat

Teda...super kapitola!!! Jsem myslela, že tu máš jen tu první, takže jsem uplně happy=D Strašně se ti povedla..."Takže i skoty???? To má hoch divnej vkus.." U tohodle jsem se fakt rozřehtala=D Si Siriho dobře vystihla=D A Mel, El a Kel mě dostaly=D=D Bombová kapča!! Hlavní postava je fakt skvělá...pls co nejdřív další kapitolu!!

2 Carrol Carrol | Web | 6. dubna 2008 v 11:25 | Reagovat

děkuju za pochvalu. mě se tvůj blog taky moc líbí. bohužel tedko nestíham skoro ani psat svoje kapitoly, ale hned jak budu mít čas tak si určitě u tebe nějakou tu povídku taky přečtu...

3 Eliota Eliota | Web | 10. dubna 2008 v 16:47 | Reagovat

Krásné :) :) Opravdu moc povedené ;)

4 Jaune Jaune | Web | 31. července 2009 v 10:44 | Reagovat

tak převychovat Lily, jo? to jsem zvědavá, hned jdu na další...

5 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 10:09 | Reagovat

Ach... To je tak úžasné, jdu dál, protože na dlouhý komentář nemám sílu vzdorovat té touze číst dál :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama