3.kapitola- Jiná než ty ostatní 2/2

7. dubna 2008 v 12:53 | annetta |  angels never cry
zbytek..

Jdeme teď s Lily chodbou. Máme mít dějiny což je prej děsná nuda. Lil mi zrovna vysvětluje kdo je Binns a mezi námi, když si ani nevšimne že je vlastně mrtvej..... a pak kdo je tu magor.

Někdo mě najednou chytil za ruku. Taška mi sklouzla dolů. Prudce sem se otočila a zadívala se na toho co mě popadl. Je to kluk, teda myslim. Trochu mě matou ty dlouhý peroxidový vlasy. Má takový fuj ledový oči. Ale jo, budu milá. Aspoň trochu.

"My se známe?" otázala jsem se zdvořile

"Ne, zatím ne. Lucius Malfoy jméno mé." fuuuuuuuuj

"Fajn, mé Angela. Víš, moc ráda tě poznávám ale stačilo zavolat nebo tak, nemusels mi hned kloubit ruku. Teď, když dovolíš, tak půjdu." otočila jsem se a chtěla jít. Nepustil. Protočila jsem oči a nasadila výraz člověka co trpělivě mluví s malým děckem.

"Tak co je ještě?"

"Víš, že si moc hezká?" usmál se ledově

"Fakt? Tak to dík ale ty nejsi můj tip tak já půjdu."zas nepustil

"Ale, ale, ale...takhle se se mnou nemluví."

"Ne? A jak se mluví s debilem?" Lily tiše zasténala. Už nás pozorovala celá chodba. Malfoy(sakra, pochytila jsem to jejich řikání příjmením) si mě přitáhl blíž až sme se dotýkali nosy.

"Víš, si tu nová takže ti to odpustím. Nevíš jak to tady chodí. Zadarmo to ale nebude."

"Ne, uděláme to spíš takhle. Protože TY nejsi zvyklej na MŮJ styl života tak to JÁ odpustím TOBĚ a nedám ti pěstí, tak jak bych to udělala normálně. Teda, samozřejmě pokud mě hned pustíš." jenom se zasmál

"Varuju tě, blondýnko"

"Ne" no, je to jeho volba, ne. Varovala jsem ho? Varovala. Jako by si o to řekl. Prostě sem mu jednu vrazila. Pořádnou, přímo do nosu. Zaskučel a hned mě pustil, z nosu se mu valila krev. No, moje chyba to není.

"Víš drahouši, být u nás v Americe a ty udělat tohle, celá chodba se na tebe vrhne a zmalujou ti ciferník žes to neviděl. Tady mám ale očividně smůlu, takže si budu muset poradit sama a věř mi že si sama poradím. Takže, přijmi mou skromnou radu, už nikdy, ale vážně nikdy, na mě takhle nesahej. Jinak uvidíš něco o čem se ti ani ve snu nezdálo." popadla sem tašku a vyšla směr učebna.

Lily cupkala se mnou a tiše skučela. Všichni které jsme míjeli na mě koukali. No fajn.

"Co je sakra?" vyjela sem na Lily. Přidali se k nám i kluci.

"Angelo, to byl Malfoy. Zlomila si nos Malfoyovi a to není dobrý. Ne ne, ani trochu. Na něj si tu nikdo netroufá. Udělá ti ze života peklo." odpověděl místo ní Remus.

"Takže sem ho měla nechat nebo co?"

"To ne ale....sakra Angie, Rem má pravdu. On je fakt nebezpečnej." řekla Lil

"Tak hele, mám staršího bratra, pět nejlepších kámošů a připočítáme-li i bráchovi kamarády, strávila jsem většinu svýho života v klučičí společnosti. Navíc sme žili hned vedle Brooklynu a to je dost nebezpečná čtvrť. Umim se prát asi líp než vy všichni dohromady a hlavně mám hůlku. Takže klídek, nějakej peroxidovej pablb mě nevyděsí."

Vešli jsme do třídy. Zatáhla jsem Lil až do třetí lavice. Většinou sedí v první ale ona si zvykne. Snad. Binns vplul do třídy a začal svůj nudný monolog. Asi si budu dělat manikúru ale teď tu nic nemám takže co budu dělat když Lily poslouchá?

Odpověď přišla(spíš přiletěla) hned. Rozbalila jsem malý kus pergamenu
Moc pěkná rána....kdo tě to naučil????-S. Že by Black? No, nuda je nuda...
Díky, to brácha a pak můj nejlepší kámoš-A.
Nejlepší kámoš?-S.
Jo, holky u nás v Americe sou divný tak sem se kamarádila s klukama, je s nima zábava-A.
Zajímavý...už sis rozmyslela to rande?-S.
Hmm...pokud nebude nic zajímavějšího...-A.
Co by bylo zajímavější než rande se mnou?-S.
Vždyť to říkám. Malý sebevědomí.-A.
Ale....Tak co? Trochu ti to tu ukážu....-S.
Uvidíme.....-A.

Hodina nakonec docela utekla. Lily se zrovna netvářila na to že sem si psala s Blackem, ale vysvětlovat jí to by bylo na dlouho. Já totiž v nejbližší době fakt nemám v plánu jít s nim na rande. Je sladkej, to jo a po žádnym dlouhodobym vztahu teď taky netoužim, ale stejně...

Zbytek dne taky utekl docela v pohodě. Měli jsme ještě tvory a pak runy na který chodim jenom s Remem a musim říct že je vážně děsně fajn. Vyprávěl mi o nějakejch kouscích co vyváděl s ostatníma Pobertama(tak si říkají...on, Black a Potter plus to malý pako Pettigrew. U oběda do sebe nacpal skoro celý kuře. Já jako vegetarián to rozhodně neschvaluju), za to co udělali bysme se teda nestyděli ani my, ale nic fakt velkýho to taky zatím nebylo. Asi je to budu muset naučit...

Nevěřili byste jak rychlou tady maj drbací síť... fakticky že jo. Lily už mě varovala před těma nejhoršíma drbnama a naše blonďaté klony z pokoje k nim taky patří(Och, jaké já mám štěstí).

No, každopádně o tom, jak sem zlomila nos té blonďaté homosexuálně vypadající obludce(já sem volnomyšlenkářský člověk, takže jeho orientace mi nevadí, ale mohl by si to hoch přiznat) se dozvěděla celá škola ještě dřív, než sme s Lil stačily sníst moučník. Fakt super. Každej na mě koukal jako na tatara skříženýho s mimozemšťanem. Aspoň mě mohli mít třeba za hrdinu co se rozhodl postavit proti děsivé tiranii a bude za ně bojovat až do posledního dechu a ani po smrti se nevzdá, ale oni ne. Nevděčný angličané...

Jak říkám, den celkem ušel a teď jsem spolu s Lily v pokoji. Klony šly někam prudit(asi Blacka...jen ať si to užije hoch...haha).

"Lil, můžeš prosím nakrmit Artieho?"poprosila jsem ji.

"Koho že?" zeptala se vykuleně. Vypadá fakt roztomile když něco nechápe. Škoda že to není moc často.

"Artieho...to je můj chameleon. Dostala jsem ho od Jerryho k Vánocům. Je pod oknem v akvárku. To sis ho nevšimla?" já vim no...trochu divný. Lidi mají většinou kočku nebo sovu ale Artie(celým jménem Artur Woterson) je prostě výjmečný a je s ním i legrace. To ale taky ještě poznáte. Vlastně poznáte ještě spoustu různých věcí.

Snažila sem se najít něco na převlečení a pak nějaký knihy(Lily by chtěla dělat úkoly ale nakonec to asi dopadne tak, že si budu číst a pak si to opíšu..haha, sem vyčůraná co).

Lily hodila Artiemu něco k jídlu a přidala se je mně.

"Hele, já vim že mi do toho nic není, ale jestli míníš začít si něco s Blackem, měla bys vědět, že tě při první příležitosti podvede a pak tě pustí k vodě. Tak on to totiž dělá a těch co věřily že se změní kvůli nim bylo už hodně. Všechny se spletly."

"Nemínim si s ním nic začít. Myslíš že sem blázen?" zeptala sem se jí. "No, možná trochu blázen sem ale nic vážnýho, jasný..."dodala sem když se na mě přísně podívala. Na rozhovory s Bohem asi není zvyklá...

Víc už jsme to nerozebíraly. Aspoň že tak... Lily popadla knihy a čekala na mě. To je hezký.... chtěla jsem ještě zkontrolovat jestli má Artie dost vody. Akvárium ale bylo prázdné. Lily ho nedovřela a můj drahý mazlíček udělal frnk....a byl v háji.

"Sakra Lil...pomoc mi ho prosím naj..." víc už sem nestihla říct protože ze společenky se ozval děsivej jekot. ARTIE! Proletěla jsem kolem Lily a řítila se dolů. Celá společenka byla vzhůru nohama. Několik holek stálo na židlích a vyluzovaly ty divný ječivý skřeky.

"Pomóóóc!!! je tu drak!" to ječela El(nebo Mel nebo Kel nebo nějaká jiná blondýna...kdo se v tom má vyznat). Uviděla jsem Artieho jak se krčí pod stolem. Vrhla sem se k němu. No, asi není nejlepšejší nápad plazit se po podlaze v minisukni ale co nadělám....

"No tak Artie....už je dobře. Sem tady. Na tu ošklivou ječící obludu se vykašli, ano. Zmlkněte sakra!" obořila sem se na ně. Všechny ztichly

"Tak vidíš Artie... už je to v naprostém pořádku. Ta ošklivá a zlá holka tě vyděsila co, ale neboj, já tě ochráním." já vim, že je to hloupý ale on mi vážně rozumí. Někdy...Artie najednou jakoby škytl. Moc dobře sem věděla co to znamená a tak sem ho radši otočila od sebe. Z malé tlamičky mu vytryskl proud ohně. Nic velkýho ale vlasy by mi to podpálilo.

"Lily Lily...ty si mu dala chilli..."jej, to se rýmuje... "Víš, po chilli pak nějakou chvíli chrlí oheň...je prej skříženej se salamandrem nebo něčím takovým.... no, úkoly asi budou muset počkat." sedla sem si do křesla a Lily se s provinilým výrazem usadila vedle.

Artieho sem si usadila na hlavu a on okamžitě změnil barvy takže to vypadalo jako bych měla na hlavě drdol co chvílema chrlí oheň. Už víte proč ho tak miluju?

Lidi na mě koukali zas jak na exota. Pomoc! Přisedli si k nám Poberti a ještě pár dalších kluků čímž sem ty dámy nas...naštvala ještě víc.

"Co...co to je?" zeptal se opatrně Black

"Snad kdo to je, ne? To je Artur, pro přátele Artie a je to chameleon. Mění vzhled na jakoukoliv barvu, asi i na červenou s puntíkama to nevim a teď má zrovna chrlící období ale to brzo odezní."

"Proč si tam proboha měla ty papričky.... netušila sem že pak dělá tohle." řekla nešťastně Lily.

"To je v poho. Mám je tam pro případy nouze... Artie je děsně chápavej takže když je potřeba, dám mu pár chilli papriček, pošlu ho pod katedru a on tam zapálí úče hábit. Ona si ho nevšimne protože naprosto splyne s okolím a nakonec uteče z hodiny aby nepřišla k popáleninám. Prostě pohodka" usmála sem se na ní.

Všichni jenom vykulili oči.

"Myslim, že začínám chápat výraz 'jiná než ty ostatní'" polkl na prázdno Remus. Ušklíbla jsem se. Kdepak hochu, to nemáš ani páru.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kayla Kayla | 7. dubna 2008 v 16:30 | Reagovat

hezka povidka uz se tesim na dalsi kapitolku

2 mad mad | 7. dubna 2008 v 23:21 | Reagovat

Jů! Ta povídka je úplně maximálně zábavná a pozitivní!

3 Jenny Jenny | Web | 10. dubna 2008 v 16:03 | Reagovat

Ouuu to je bombastickýý!!! Ang u mě na stupnici sympatie šplhá pořád víš a víš!! Skvěle napsaný, báječný hlášky, jako homosexuál Malfoy, Petrovo kuře a Lily chilli mě fakt dostaly=D=D Nádheraaaa!!!! Jdu na další kapitolu...a moc moc moc chválim!! Souhlasím s mad, tahle povídka je fakt zábavná a pozitivní, po přečtení týhle kapči mám hned lepší náladu, takže díky

4 Eliota Eliota | Web | 10. dubna 2008 v 17:06 | Reagovat

Skvělé :)

5 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 26. srpna 2009 v 10:20 | Reagovat

ta lucikovi teda dala :D prej homosexuál xD

6 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 26. srpna 2009 v 10:20 | Reagovat

ta lucikovi teda dala :D prej homosexuál xD

7 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 10:35 | Reagovat

Já z toho nemůžu. Jdu dál. Je to úžasný!

8 Myllei Myllei | Web | 27. září 2009 v 12:26 | Reagovat

woooooooooooooooooooooooooow je fakt super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama