6. kapitola- Nejsi jediný!

14. dubna 2008 v 18:19 | annetta |  angels never cry
tak jo, je tu další kapitolka...bohužel ale hrozí že i poslední protože moje milovaná máti si to před chvílí odfrčela na třídní schůzky a až se dozví o mé čtyřtičce z chemie(o které nemá ani páru, ne že bych jí chtěla lhát ale neptala se a nebudu jí přeci zbytečně přidělávat starosti....co bych to byla za dceru...) a až se dozví o mých řekněme chabých výsledcích v matice, bižuli a fyzice(o kterých také nic netuší...no co no, Einstein nebo Darwin ze mě asi hold nebude...) tak mě nějakým velmi důmyslným způsobem pošle čichat ke kytičkám ze spodu....no, bylo mi ctí, být na tomto světě a místo vaší účasti na pohřbu by postačily komenty
P.S. děkuju za ty předešlé..

***
Nejsi jediný!

Ten pitomec, vypatlanej tupec, hromádka běhněčího trusu, tlustočerv se salátem místo mozku, idiot jeden, magor, trol po spalničkách, arogantní a sebestřednej blbec, egoistickej spratek s IQ odpadkovýho koše, ignorant, debil.....ááááá! BLACK!

Co si o sobě ten vůl vůbec myslí? Nemá ani páru o mojí rodině a bude do toho kecat? Bože, takovej imbecil! Grrrrr.....

Naštvaně sem si to dusala po schodech pryč od Velké síně. On mě tak naštval....ne vážně, co si sakra myslel? Že on jako jedinej to nemá doma lehký? Vždyť to řikám, sebestřednej a nafoukanej panák.

"Angelo! Angie! Počkej na mě....chci s tebou mluvit........Prosím!" poznala jsem Lily. Naštvaně jsem se zastavila a založila si ruce na prsou. Já vím že ona za nic nemůže ale já sem tak....áááááá!

"Co je?!" vyprskla sem na ni.

"Jenom sem si s tebou chtěla promluvit....o tom co bylo v tom dopise." řekla pomalu. Naštvanost ze mě okamžitě vyprchala. Dopis a můj milovanej táta. Pomalu sem se rozešla a ona mě následovala." Hele, já pochopím, když se se mnou nebudeš chtít teď bavit. Naši jsou mudlové a...no vždyť víš."

Zastavila jsem se."Tak to teda ne! Odstěhovali jsme se z Ameriky, aby mi mohl vzít všechno na čem mi záleželo. Ztratila jsem své přátele a bratra a nechci být sama. Jsi úžasnej človíček a i když se známe jenom chvíli, já tě nechci ztratit taky. Je mi naprosto ukradený jestli máš, nebo nemáš v rodině čaroděje a kašlu na to, co si o tom myslí můj rádoby otec. Já se chci kamarádit s tebou a s kýmkoliv kdo mi bude sympatickej a pokud to bude mudla nebo člověk z mudlovský rodiny, tím líp. Ráda dělám věci co mýho otce štvou, víš? Takže tohle od tebe nechci nikdy slyšet, ju?"

"Ok." usmála se na mě. Objala sem jí."Kamarádky?" natáhla ke mně ruku.

"Napořád a navždy!"

Vzala jsem ji kolem ramen."Zapomněla sis tam tašku." podala mi mojí tašku přes rameno.

"Díky...nějak sem na ní při tom zběsilým útěku zapomněla." vydaly jsme se k učebně formulí. Víte, život je fajn a když máte dobrou kamarádku je to ještě lepší. Možná si řikáte že by mě měl ten otcův dopis vyvést z míry ale já už se na tyhle věci zvyklá a jak ho znám, nebyl poslední. Doma sme se tím vždycky bavili a kluci uměli tátu skvěle imitovat. I tady si na to zvyknou.

Před učebnou moc lidí nebylo a tak sme si sedly a Lily mi začala vyprávět o své rodině. Má sestru a s tou si prej už vůbec nerozumí. Podle toho co mi řikala, je to asi pěkně zatrpklá a nerudná holčina. Lidi se začali kupit a bohužel přišli i Poberti. Což znamená i Black. Zamířil k nám. Tak fajn Ange, hlavně se ovládej.

"Ahoj...já..hm...chtěl sem se ti omluvit za to na tý snídani...." podle toho jak se Lil zatvářila sem pochopila že on se asi moc často neomlouvá...

"Omluvit? A za co prosím tě? Za to že mluvíš o věcech o kterých nemáš ani páru? Víš Blacku, nemáš se za co omlouvat...jenom by sis měl uvědomit že ty nejsi jediný! Lidí jako ty a já, bílých ovcích v černé rodině znám tucty! Ano Blacku, vím o tvojí povedené rodince. Tatík, jak ty říkáš, se totiž rozhodl ukázat mi pár 'nových přátel'. Máte moc milého skřítka, ale když sem mu řekla že na čistou krev kašlu, už sem ho neviděla. Naštěstí. To ty ale vědět nemůžeš že, protože trávíš prázdniny u svých přátel. Mezi námi Blacku, mě by s něčím takovým poslali do hajzlu. Asi ani nespočítám kolikrát jsem utekla abych mohla trávit prázdniny s přáteli. Tvoje milá matinka je oproti mému otci učiněnej anděl, takže bejt tebou si přestanu hrát na chudáčka nechtěného vlastní rodinou, protože jak sem řekla Blacku, NEJSI JEDINÝ!"

Všimla jsem si že nás zase pozorujou. Pomoc! Já se na to asi vážně vykašlu. Bafla jsem Lily za ruku a vtáhla jí do třídy, která se právě otevřela. Zase mě naštval. Tak fajn, hlavně klid...budu mít vrásky a to kvůli Blackovi.

Zbytek spolužáků se nahrnul do třídy. Většina vypadala lehce vyvedená z míry. No jo, čím dál tím líp. Ach jo. Zazvonilo. Lily se na mě otočila."Teď se musíš obrnit. Profesorka Jezevčíková je dost děsivá. Je tak sladká že se z ní někdy dělá špatně i El a Rozalindě z Havraspáru." ukázala na nějakou bloncku(hele, neměli by bejt v Havraspáru chytrý lidi?).

Do třídy nakráčela naše profesorka. Ouha....tak jo, až uslyšíte ránu, tak sem omdlela. Ona je....bléééééééééé. Vlasy měla ostříhané do mikáda a světle růžové. Byla už docela stará, zmalovaná jak od Disneyho a narvaná v jakési bílé hrůze s růžovými volánky. Smrad z její voňavky nás zavál a málem udusil jen co vešla.

"Dobré ráno zlatííííčka!" a hele, má dva zlatý zuby. To asi aby byl její zářivý úsměv skutečně zářivý...."Tak jsem se doslechla že bychom tu měli mít novou studentku. Tak kdepak tě mám drahoušku?" hej počkat...to jako já?

Lily do mě strčila tak sem váhavě zvedla ruku. Profesorka se na mě usmála ještě zářivěji než před tím.

"Ty si ale pěkná dívka" no to díky a taky je mi patnáct tak se mnou tak zkuste mluvit." To je tak roztomilé...já jsem tu již dlouho..."jo to věřim...nejspíš pamatuje válku severu proti jihu" ...a ještě nikdy se nestalo aby nastoupila nová studentka. Ach, jak je to roztomilé." ať se rozplyne, prosím ať se rozplyne....

Křečovitě jsem se na ni usmála Hollywoodským úsměvem." Ano, vážně...hm...roztomilé" všimla sem si i pár chlácholivých úsměvů od spolužáků. No fajn, aspoň něco. Cítí se mnou.

"Co kdyby si nám o sobě něco pověděla?"

Cože?" To...to jako já?" áá..chytrá otázka

"Jistě že ty, ty můj hlupáčku." héééj...o tom kdo z nás dvou je hlupáček bych se hádala." Jen si hezky stoupni a něco nám pověz."

Zničeně jsem si stoupla." Tak co vám mám povědět?"

"Úplně všechno, drahoušku." zašvitořila na mě. Bléééé

"Tak to ste měla říct dřív...vzala bych si deníček" řekla jsem jí ironicky.

"Ale ne, ty vtipálku...."zasmála se a mávla baculatou ručkou. Podívala jsem se na Lily a přejela si prstem pod krkem. Tohle bude má smrt." Pověz nám co máš ráda, odkud seš a tak. Abychom věděli, s kým máme tu čest." tak fajn..

"Ok...jmenuju se Angela Wotersnová. Narodila jsem se na první letní den, což pro ty méně chápavé znamená 21. června a pro ty ještě zvědavější, přesně o půlnoci. Je mi patnáct, což je asi taky důvod proč jsem v pátém ročníku i když u nás bych šla do šestého. U nás se totiž chodí už v 10 letech a máme 8 ročníků. Narodila jsem se v New Yorku a tam jsem i žila."

"Co vaše rodina, drahoušku? Pověz nám i o ní něco." celá třída se na mě otočila. Jenom sem polkla.

"No...totiž...mám brášku, staršího, jmenuje se Tayler a je mu 18. No a pak samozřejmě táta a jeho přítelkyně a její dcera."

"No z tebe to leze jek z chlupaté deky...tak nám ještě pověz co máš ráda."

"Fajn...no mám ráda famfrpál a pak mudlovský sporty jako baseball, basket, fotbal, hokej a tak. No pak ráda čtu ale učení upřímně nesnášim."

"No a třeba co ráda papkáte a barvička a hudba a kytička...nestyďte se zlatíčko." jak u výslechu

"Mám ráda jahody, barvu jakoukoliv až na růžovou, hudbu hlavně mudlovskou což vám stejně nic neřekne, pak mám ráda tulipány. Nejlíp žluté. Stačí?"

"No a ještě co ráda nemáte."

Proboha je ta ženská normální? Vážně sem v země naprostejch psychopatickejch šílenců." Nemám ráda svého otce, lidi jako je on, nemám ráda jeho přítelkyni a její dceru, pak lektvary a růže a ještě samozřejmě maso."

"Maso? Ty nejíš maso?" zakuňkal Petr

"Ne, jsem vegetarián" nechápavě se na mě koukal

"Jak můžeš nejíst maso?"nechápal

"Vážně to chceš slyšet? Někteří říkají že je to prý dost nechutnej důvod a nerada bych ti zkazila chuť k jídlu."

"Jemu jí nezkazí nic." řekl Remus. Petr se zatvářil nechápavě.

"Nejím maso protože mi to přijde nechutný. No, představ si nějaký malinký roztomilý jehňátko. Všechno je fajn, hopsá si po louce, ale pak najednou přijde člověk. Chytí ho, narve do klece spolu s dalšíma, odveze ho pryč a tam ho podřízne. Nechá ho vykrvácet, pak z něj stáhne kůži a vykuchá ho. Nakonec tohle malý stvoření, co dýchalo stejně jako ty, skončí narvaný v hamburgru aby ho nějakej dědek s nadváhou snědl. Je to nechutný."

Petr se na mě vyděšeně podíval." Ono to bylo živý?" he...ten kluk má vážně IQ čalouněný sedačky. Jak sem řekla asi milionkrát. Sem v zemi psychopatů a naprostejch podivínskej magorů. A to mi chtěl někdo kecat do mého psychického zdraví.....
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ajvi ajvi | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 13:06 | Reagovat

jééé, to je pěkná povídka...ta Angela je sympaťačka a ta profesorka...

"Ono to bylo živý?" Péťa válí...äle  umí mě pobavit:)))

a mimochodem...nechtěla bys spřátelit? kdyžtak pls odepiš na blog...

2 Francesca Francesca | 15. dubna 2008 v 15:37 | Reagovat

Božííí!!! Taky si někdy připadám jako Alenka v říši divů.

3 wisty wisty | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 15:44 | Reagovat

suuuuper!! :) a věřím, že ty schůzyk nedopadly zas tak špatně a že ještě dejcháš .) mě to čeká dneska... taky úžasný :)

4 Kayla Kayla | 15. dubna 2008 v 16:01 | Reagovat

no mazec, to je uplne mazane.!!!!!!!!!!!Nejlepsi ten duvod proc nejist maso!:-)

5 mad mad | 15. dubna 2008 v 16:30 | Reagovat

Oni tam melou jehňátka, ne telátka? Jinak kapitolka byla zábavná.

6 Eliota Eliota | Web | 15. dubna 2008 v 18:54 | Reagovat

Senzační! :) :)

7 Jenny Jenny | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 20:05 | Reagovat

IQ čalouněný sedačky já nemužu=D=D Si přesně vystihla Petříkovu inteligenci=D Báječná kapitola!! Angelin výklad proč nejíst maso, byl vyčerpávající=D A ta úča...bože bože, být na naší škole, tak si z ní kluci udělaj fotbalovou branku=D Mno nic...skvělá kapitola...tuhle povídku fakt můžu, vždycky mi zvedne náladu...Moc prosím o další kapitolu!!

8 Jaune Jaune | Web | 31. července 2009 v 11:47 | Reagovat

hej, já tohle žeru :D:D

9 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 11:28 | Reagovat

Super... Nevypadá to na delší komentář. Jsem uchvácená tvým psaním. Tohle a Slunečnice je úžasné...

10 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 30. října 2009 v 22:27 | Reagovat

uza xD ten Petr na konci je nej :D

11 drow drow | Web | 7. prosince 2010 v 21:05 | Reagovat

dobře ty :D

12 Šárka Šárka | 19. července 2011 v 18:41 | Reagovat

ono to bylo živý? to mi připomíná mého spolužáka,ten by si mohl s péťou podat ruku xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama