Prolog aneb povídám, povídám pohádku...

20. dubna 2008 v 19:35 | annetta |  pohádka o bolesti
já ani nevim co říct(napsat...), jen že do pozitivní věci to bude mít asi daleko...nebo by mělo mít...

Prolog
Víte, když jsem byla malá, milovala jsem pohádky. Jak krásný a udatný princ vysvobodil nevinnou a zranitelnou princeznu z nebezpečí. Pak následoval polibek, velkolepá svatba a žili šťastně až do smrti.
Jo……šťastně až do smrti. Smrt….víte, smrt je zvláštní věc. Přijde kdykoliv a nečekaně. Neptá se vás jestli chcete, jestli vám to nevadí, jestli se nepotřebujete rozloučit. Prostě přijde, zamává svou kosou a roztříští tak životy, vezme naději. Zničí vše, co milujete.
Milovala jsem pohádky, protože dobro vždy zvítězilo nad zlem, smrt byla přemožena a vyhrála láska. Ano, přála jsem si podobnou pohádku, že se jednoho dne najde princ i se svým bílým koněm a s ním pak budu šťastná napořád a navždy. Byla jsem dítě a děti přeci mají své sny, mohou mít, protože jsou ještě moc malé na to, žít realitou.
Ale i malé děti jednoho dne dospějí. Jednou přijde ten den, kdy se jejich sny rozbijí na miliony malinkých kousíčků, kdy jim život násilím sundá masku nevinnosti a dětské bezstarostnosti a místo toho nandá brýle kterými uvidí pravdu. Tu krutou a bolestivě reálnou pravdu. Pravdu o tom, jaký život ve skutečnosti je. Ukáže jim svou děsivou krutost, to nebezpečí a bolest které život ukrývá.
Vyhodí je do velkého světa plného tajemství a nástrah, které ty děti nemají možnost rozeznat a bránit se jim. Vezme jim pocit bezpečí a naloží na jejich bedra zodpovědnost, nechá je tápat v temnotě a tiše se jim vysmívá. Neposlouchá jejich slzy, jejich prosby a nářky. Jemu do toho nic není. Ony si žily bludem a on jim přeci jen ukázal pravdu.
Ano, i já jsem bývala dítě s naivními sny, ale ztratila jsem je. Ztratila jsem naději a sílu bytí. Ano, přišla ke mně Paní Smrt a i Pan Život. Bohužel v jeden jediný okamžik a v jedné osobě. Ano.... i já jsem pochopila že život prostě není pohádka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dromeda Dromeda | Web | 21. dubna 2008 v 14:46 | Reagovat

Wow... zatím to vypadá zajímavě... libí se mi, jak píšeš... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama