11.kapitola- Vous etes mon reve 1/2

7. května 2008 v 21:12 | annetta |  angels never cry
Ciao mi amore:)
tak je tu nová kapča...je doela dlouhá a doufám že se v tom konci vyznáte...je tam spouta jmen a tak a navíc sem ji psala včera na občance jako protest protože ten blb nám dal test z minulý hodiny a tu se mi podařilo jaksi prospat hlubokým spánkem...taky do mě nemohli strčit...:) je docela těžký to smolit když vám do toho vypráví o ekonomice České republiky ale snad to zvládnete a pochopíte:)
jinak, máme v pátek volno a tak jedem pryč a to totálně mimo civilizaci..ani signál na mobil tam neni..tak doufám že tu v neděli najdu velkou spoustu komentů:)
P.S. za tu frajinu se omlouvám...znamená to Vy jste můj sen...ty stříšky a tak nevim jak se píšou tak se případným francouštinářum omlouvám

***
Vous etes mon reve
"Pozor....pardon....jejda....nemilé...auvajs...z cesty....ouha....pryč....néé...Lilýýýý!!!!" jo tak kdybyste nepochopili, tak tohle byla má cesta na snídani. K mé smůle ale většina lidí mířila na hodinu. Asi se není čemu divit, když začíná za pět minut. Ne počkat, změna…už za čtyry. A dopr…hééé…doprčic.
Prudce jsem zabrzdila u stolu a málem sem sejmula nějaký prváky(no co...nemaj bejt hoši tak malý...kdo je má vidět). Tak jo...kafe, kafe, kafe...topinky sem zabalila sebou a pelášila na hodinu. Jasnovidectví...tušim.
No co, každej se někdy může splíct. Spletla sem si dny...(no dobře...pátek sem vyměnila za pondělí...v pondělí máme Jasnovidectví ale v pátek Obranu...pomoc!). Potichu jsem vklouzla do třídy. Co se to tu děje? Lily stála uprostřed třídy a naštvaně hleděla na Robertse. Ten si mě okamžitě všimnul. Takže ani dneska to nevyšlo. Ale jednou ten den přijde...já to cítím.

"Ale, ale...slečna Wotersnová...to je milé že jste se na nás přišla podívat. Copak vás zdrželo?"

"He...no...ale vždyť to znáte...tanec s Filchem, pokec s Poppy na téma snídaně a její blahodárný vliv na náš organismus a ještě rande s Kellnerem prostě klasika...he...asi tak nějak no...bych to viděla..."

"Chápu...zaspala jste."

"To jste řekl vy"upozornila jsem ho

"Myslím že snídaně ve vašich rukou je toho jasným důkazem." podívala jsem se na své ruce. A jo...já si vlastně vzala tu snídani. Asi sem jí polovinu ztratila během své zběsilé jízdy. Zazubila jsem se na něj a zakousla se do topinky.

"Copak s to tu děje?" zeptala jsem se se zájmem Lily. Znovu sem si kousla. Není nad pořádnou snídani, že.

"Děje se to, že ti dva mogoři a vypatlaní idioti..." myslím že každý z vás pochopil že jde o Blacka a Pottera "si sedli každej do jiný lavice a jiný místa tu nejsou. A já se právě snažim vysvětlit že si ani s jednim nesednu. Nikdy!" páni...tak ta je naštvaná. Jenom sem se spokojeně zatlemila.

Ale počkat...tak jo, mozek by měl začít pomalu fungovat...takhle po ránu na něj nemůžete nakládat tyhle složitý informace. Vezmeme to tedy od začátku. Ti dva, každej v jiný lavici, žádný volný místa, Lily vedle Pottera a já....á sakra

"Ne! Absolutně a rozhodně ne."vyhrkla jsem

Roberts se na nás podíval s výrazem učitele mateřské školky(znáte to...takový to-já sem velkej a chytrej a ty malá a blbá ale pokusim se to vysvětlit v zájmu veřejného blaha) "Podívejte, jiná místa tu nejsou tak si koukejte sednout než vám napařím trest."

Lily po mě hodila zoufalý pohled. Tak tohle bude chtít zásah agenta 007. Wotersnová. Angela Wotersnová. Sakra...asi bych se neměla tolik dívat na filmy.

"Víte...já si ale myslím že to nepůjde..."řekla jsem velmi důležitě a zase se zakousla do topinky. Ty skřítci sou vážně geniální....já topinky většinou spálim....

"A pročpak by to nešlo? To vážně nechápu..."

"Já vám to ráda vysvětlím." Roberts zaúpěl ale Lily začala vehementně přikyvovat. Asi je holka vážně zoufalá když mě dovolí se do toho pustit....tak jo, něco pořádnýho...

"Jo,takže...ehm...jo, už to mám. Víte, Lily Pottera děsně nesnáší, jako že fakticky děsně i když to se k vám asi doneslo, že jo, protože oni uměj bejt vážně hlasitý....zvlášť Potter...to jeho 'Héééj Evansová' bude jednou zapsaný v Dějinách Bradavic...jako že fakt. On jí totiž prej děsně miluje nebo co...ale to ste asi poznal...

A pokud jde o Blacka a o mě, my se teda taky nesnášíme....on mě teda naštěstí nemiluje ale musí furt nějak prudit....asi je to náplní jeho života, nebo já fakticky nevim...no a nejdůležitější na tomhle je, že nás prostě nemůžete dát dohromady. Bejt v jedný místnosti je už tak dost hustý a rovná se to veliký katastrofě ale posadit nás vedle sebe....to by byla veliká chyba. Mělo by to za následek jenom pár věcí...chápete? Prostě výbuch atomovky, masakr, konec světa, Apokalypsa....já nevim co ještě....no děs běs to mi věřte.

Jako, já a Lily vedle těch dvou stvoření které při rozdávání mozku zůstali až hóóóódně vzadu, ale zase před Malfoyem, mým otcem a Pettigrewem....no tak já si myslim že byste tu měl velmi brzy pořádně krvavou vraždu. Víte jak je v těch filmech od osumnácti...ne že bysme na ně s klukama chodili....dobře možná párkrát.... ale tam je ta děsivá spousta tý krve a utrženejch rukou a tak...no a tak by to tu dopadlo.

Takhle...myslim že kdyby sme se jó hódně snažily, zatly všechny zuby, nacpaly si do uší špunty a ze všech sil který se v nás najdou je ignorovaly tak by zemřeli tak do....řekněme asi minuty....ale to bysme se vážně děsně přemáhaly...ale kdybychom to vzdaly a to je teda pravděpodobnější, protože jejich smrt je asi jedním z našich Vánočních přání...já vim že Vánoce jsou svátky klidu a míru a tak a já tradice dodržuju, ale zase Santa by na nás mohl bejt hodnej a trochu se slitovat....no ale jak už sem řekla, kdyby sme se nesnažily tak umřou tak do 15 vteřin...ne, to ne....do 10 vteřin...jo, to je ono.

Samozřejmě by to muselo bejt rychlý protože je tu hodně lidí co by nás chtěli zastavit, ale já myslim že bysme to zvládly....teď si ale uvědomte ty následky...no hrůza. Nás by s Lil zavřely do basy což by byla děsná rána pro vás a obecně pro všechny učitele, protože co byste si tu beze mě počali...že jo no....Pak byste měl asi docela průser, protože dva mrtvý studenti v hodině....to je dost blbá reputace...a to nemluvím o omdlévajících studentkách které se nemohou rozhodnout zda jsou na ně mdloby z důvodu velké spousty krve nebo toho že jejich idol Siriusek je kaput....a k tomu zhrzení a nešťastní fanoušci famfrpálu co přišli o svého génia, nadšení a zpívající Zmijozeláci....no prostě skrz naskrz v prdeli...teda v prčicích samozřejmě.

No a ještě si vemte mě a Lily...ne že bysme byly nějaký mrchy jo, ale Azkaban je prej pěkná díra a asi tam maj zimu a tak...takže bysme to mohli klíďo píďo shodit na vás, protože jsme vás vlastně varovaly a tím, že jste to nebral na vědomí jste nás k tý vraždě vlastně donutil takže by vás mohli zabásnout za podněcování nebo tak nějak se to říká...teda, za nějakej menší honorář by to možná šlo vymazat...ale ne, počkat...k čemu nám budou v lochu peníze....tak ne, podplácet se nebude! To je stejně špatná věc...tytyty. Takže nic nebude, kdepak.

No, nakonec by to teda skončilo hroznou katastrofou pro nás pro všechny....takže je to jenom na vás. Vy ste tu šéf, to je jasný jako facka ale myslím že mých rad byste měl využít, protože jinak si zejtra budem barvit naší celu v Azkabanu na oranžovo aby byla aspoň trochu pohodlná pro těch budoucích padesát let."

Uff...tak na to že je ráno to byl docela dlouhej monolog. Lily vedle mě ze začátku přikyvovala ale pak asi ztratila nit. Stejně jako ostatní, kterejm to v mozku docházelo až ve zpomalenejch záběrech a dávali to dohromady. Všichni včetně Robertse.

No ták...zrychlete to...nemáme na to celej den. Znovu sem se zakousla do topinky...no co, aspoň se v klidu nasnídám.... Á...konečně. Roberts zrudl, párkrát na prázdno otevřel pusu a nakonec naštvaně vyštěkl:"Potter si sedne k Blackovi. A hned! Bez keců! A vy dvě si laskavě dřepněte taky ať už můžem začít!"

"Já věděla že jste rozumnej chlap, Pane profesore." spražil mě pohledem "Jo, jo...já vim...zavřít klapačku a bejt hodná."

"Ange, ty si normálně asi génius nebo já nevim...." jo jo...to si piš Lily.

* * *

"….a na snídani si přišla o Dědův proslov. Prej přijedou na Vánoce nějaký hosti nebo co, ale víc neřekl. Že je to překvápko...tak nevim ale mohli by to bejt nějaký pěkný kluci, co ty na to?" vysvětlovala mi Lil. No řekněte, není to super? Naše Lily co vždycky pilně studovala se teď místo výkladu Babči soustředí na to, zda přijedou hezcí kluci. Vím že samochvála smrdí ale sem na sebe hrdá. Velice.

"To bych jim pěkně radila aby byli hezký. Víš co by to bylo za senza Vánoce?"

"Doufám že vás neruším dámy?" ach jo...proč k nám vždycky přileze při důležitým hovoru...

"Ne, jistě že ne. Už jsme hodné." pípla Lily. Babča si to odfrčela k tabuli a Lil začala věnovat pozornost jejim kecům. Tak sem jí asi přechválila....

Pomoc...já se nudíííím! Začala jsem trhat pergamen na malinký kousíčky, dělat z nic kuličky a házet je po ostatních. Já vim no, ale nechte mě trošku si zazlobit. Trefovala jsem se do Blacka a Pottera a pak do Snapea a Malfoye a ještě do spousty dalších. Docela prča. Hihi...

"Co to sakra děláte?" a sakra, přistižena při činu...musím se zbavit důkazů! Hodila jsem papírky na zem a andělsky se zazubila na Babičku. Já nic, já anděl jako vždy.

"Nic Bab...ééé...Paní profesorko..." hi...ajaj

"Proč sakra házíte papírky po ostatních? Mám vám za to uložit trest nebo strhnout body své vlastní koleji?"

"Ale ne, to ne...copak nevíte co je dneska za den?"

"Pátek..." jo tak to taky...jak sem se dneska ráno dozvěděla...ale až moc pozdě..he

"Né...je prosím 1.prosince."

"No a?"

"No to znamená že už za 24 dní bude Štědrý den...a Vánoce jsou svátky lásky...přece byste mě nenechala dělat tresty..." zase andělský kukuč. Chvíli na mě koukala a nakonec jen zakroutila hlavou. Zaslechla jsem něco jako 'proč zrovna já a má kolej...' tss...měla by za mě být vděčná. Copak by se jinak tak pobavila? Ne, to je jasný.

* * *

Jůůů! Já miluju Vánoce! Všude visej spousty a spousty ozdob a jmelí a barevnejch kouliček a voní stromky a vaří se kupa dobrýho jídla a prostě....sou Vánoce! Musim říct že tady se teda vytáhli, jen co je pravda. Hagrid přitáhl obrovitánský stromky a JENOM RUKAMA! A SÁM! No neuvěřitelný. Učitelé to všechno krásně ozdobili, brnění zpívala koledy a Protiva si je sprostě upravoval(s jednou sem mu pomohla...ale pšt). Všichni měli dobrou náladu.

Dobře, všichni až na Kellnera, Filche, Malfoye a Blackovou. A asi taky Snapea protože se včera stal novou hvězdou na největším stromku ve Velké síni. Poberti za to dostali velikej trest ale očividně jim to nevadilo. Pravda, nejvánočnější náladu jsem měla asi já ale nijak mě to nevyvádělo z míry. Oni to tu maj všechno tak nějak menší...jedinej Brumbál se mohl pokusit rovnat se mi. Kellner mě zas za nim poslal že sem nepoučitelná a k nevydržení(No co....to si člověk ani nemůže zazpívat Rolničky? Nějak to na mě hold přišlo....)

Děda byl ale v poho. Nabídl mi cukroví a chtěl po mě sálodlouze vysvětlit teorii o životě Santy Clause a jeho chajdě na severním pólu. Byla to docela sranda. Myslim že z Dědy by byl prvotřídní Santa. Má na to vousy. Když sem mu to řekla tak se jenom zasmál ale že prý o tom popřemýšlí...

Byl pátek, přesně 11 dní před Štědrým dnem...asi se nedočkám. Dneska maj přijet na návštěvu ty cizinci. Rachel a Meredith tvrdily že to prej mají být samí kluci. Joj, to si nechám líbit...ještě aby byli starší a krásný....

Všichni jsme se seřadili před školou a vyčkávali. Řeknu vám že je tu pěkná klendra takže ať si máknou.

"Jéé...já už se těším!" mrkla jsem na Lily. Než mi stačila odpovědět stála u nás Babča.

"Půjdete se mnou slečno. Budete čekat s námi."

"Proč?"

"Znám vás...ještě něco provedete." a zamířila za Brumlou. Naštvaně jsem ji následovala. Co si sakra o mě pomyslej ty nový? Že sem nějakej průserář a chodící katastrofa co musí bejt pod dohledem? Fajn, právě mi totálně zničili reputaci....

Postavila jsem se vedle Dědy a on na mě přátelsky mrknul. Na školní pozemky vjel kočár. Jenom jeden takže jich asi moc nebude...škoda. "Angie, prosím tě, hlavně buď způsobná ano?" proč bych jako neměla? Z kočáru vystoupilo pět postav. Všechno kluci. Víte, zrak mám dost dobrej takže sem hned pochopila proč mám být způsobná. A nebudu. Chtěla jsem vykročit ale Děda mě zastavil. "Buď ZPŮSOBNÁ, ano:" naštvaně jsem kývla. Jen počkejte.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | 12. května 2008 v 20:59 | Reagovat

Krásná kapitolka, jako všechny ostatní...

2 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 13:22 | Reagovat

A já vím, kdo to bude. Jerry! Žeo? Samozřejmě si tím nejsem tak jistá, abych nešla číst dál... ;)

3 Beezus Beezus | E-mail | Web | 26. září 2010 v 18:52 | Reagovat

Preboha,odkiaľ ten humor máš?Keď som nespadla z mojej stoličky 10 krát tak ani raz :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama