13.kapitola- Smutná sezení 2/2

5. června 2008 v 17:22 | annetta |  angels never cry
tak zase na dvě půlky..

* * *

"Kam to jdou?" zeptala se udiveně Lily.

"Aj..asi maj zase svý smutný sezení." odpověděl TJ

"Smutný sezení?" zeptal se Sirius.

"Jo, my tomu tak s klukama řikáme. Angie má spoustu tajemství která nedokáže říct nikomu jinému než Jerrymu. Proto sezení. A proč smutná? Jen se na ní podívejte..." ukázal David. Seděla v křesle, se netečným výrazem ve tváři něco tiše povídala kroutila prstenem na své ruce.

"Angela je zvláštní člověk. Neustále se usmívá, pořád. Jen při těhlech příležitostech ne. Připomíná mi to ty časy kdy jsme ji potkali..." řekl znovu David.

"Jak jste ji vlastně poznali?" zeptal se se zájmem Sirius.

"Je to dlouhý příběh...asi bys měl povídat ty Johnny. Nejlíp to dokážeš vysvětlit." ozval se Terry.

"Dobrá...víte, my všichni, myslim nás kluky jsme žili v Brooklynu. To je špatná čtvrť. Alespoň ta naše část ano. Žádný boháči, většinou chudý rodiny, zločinci a tak. Nic hezkého ale je to domov. Zvykli jsme si a já bych tam odtud už asi nechtěl.

Angela na rozdíl od nás pocházela z bohaté čtvrti co sousedila s tou naší. Nafoukaní pracháči, honosné domy...a jak sme poznali později tak většinou taky čistokrevní kouzelníci. Byla z jiného světa, jakoby z jiné doby. Nepatřila k nám. Teda, tehdy nepatřila.

Na základce přišla až do druhé třídy, což bylo další nevýhodou. Už jsme byli kolektiv a malá holka z prachaté rodiny byla...vetřelec. Tenkrát to nebyla taková Angie jakou ji znáte vy. Byla malá, chodila v tmavém oblečení, neusmívala se, nedělala hlouposti. Nebyla to ta úžasná a praštěná a ukecaná Angela co si ví v každé chvíli rady a nic jí nerozhází. Nebyla to ta Angela která se stále směje ale v žádném případě ti neukáže své slabé místo.

Byla to malá holka co si pořád četla knihy a chtěla všechno vědět, co se s nikým nebavila, chodila sama do školy i ze školy, byla to holka který na rodičáky nikdo nepřišel a která o své rodině nemluvila, holka o které nikdo nic nevěděl, byla tak hrozně samostatná a dospělá, pro nás děsivá. Prostě byla ta jiná a proto divná. Ale hlavně byla ta pořád smutná.

Byly jsme malé děti, nevěděli jsme že slova dokážou někdy ublížit víc než pěsti. Ale ona to věděla. A proto jí tak moc bolelo co jsme dělali. My všichni. Posmívali jsme se jí, nebavili jsme se s ní. A ona plakala. Hodně často. Nevím jestli kvůli nám nebo kvůli jiným věcem ale plakala. A my jí klidně nechali.

Tenkrát se vždycky po škole chodilo do parku. Na klouzačky nebo hrát fotbal. I když většina z nás věděla že budou kouzelníci, dělali jsme to. Bylo to normální. Jednoho dne se v parku objevil nádherný pes. Velikej jak medvěd ale sněhově bílej. Všechny děcka se do něj okamžitě zamilovaly. Ale pokaždé když ho chtěl někdo chytit tak utekl.

A pak, jednou jsme tam zase s klukama přišli a uviděli jsme Ange. Seděla na houpačce, pohupovala se malinko dozadu a dopředu a pes měl hlavu na jejím klíně. Drbala ho za ušima a usmívala se. Přísahám bohu že do té doby jsem neviděl krásnější úsměv.

Nechápali jsme to. Proč před námi utíkal ale od ní se nechá hladit? Ona byla ta divná ale my jí to záviděli. Chodili jsme tam dál a ona tam každé odpoledne seděla, hladila psa a usmívala se tím krásným způsobem jak to umí jen ona.

Jednou Jerrymu došla trpělivost a vytáhl nás za ní. Pamatuju si jak jsme tam stáli a styděli jsme se jí požádat ale nakonec sme to udělali. Řekla nám že si ho klidně můžeme pohladit. Že jí to nevadí, jde jen o to jestli se pes nechá. Že pokud jsme dobří lidé, skutečně dobří, tady v srdci, pak se nechá. Ale pokud ne, ona s tím nic neudělá. Dokážete si představit jak nás to vykolejilo. Tohle nám říká osmiletá holka? Nebrali jsme to vážně a pohladili ho. Nechal se od nás od každého jen dvakrát. Napotřetí utekl. Řekla nám že asi jsme dobří lidé ale že je v nás něco špatného, něco co ten pes cítí. Řekla že pokud to ze sebe nedostaneme, nikdy už pes nepřijde, nenechá se pohladit ale stejně nejhorší na tom bude že z nás nebudou lidé s dobrým srdcem. A to je prý nejdůležitější.

Byli jsme z toho mimo. Druhý den tam opět seděla i se psem a zase ho hladila. Jerrymu to tenkrát hrozně vrtalo hlavou. Nechtěl být špatný člověk. Následující den ve škole na ni byl najednou hodný. Bránil jí před spolužáky, dal jí svačinu, povídal si s ní. Prostě byl hrozně hodný a kamarádský. Odpoledne jsme je viděli spolu, na houpačce jak oba hladí toho psa. Byl z něj dobrý člověk. Přestal ubližovat nevinnému a ten pes, ten pes to poznal.

Začali jsme dělat to samé. Nakonec nám byl ale nějaký pes uplně ukradený. Zjistili jsme že Angie je úžasný člověk. Byla prostě skvělá. Stali se z nás přátelé. Po několika dnech pes zmizel. Tak jak se objevil se i prostě vypařil. Ale co na tom záleželo? My měli jeden druhého.

Už tenkrát nejvíc přirostla k srdci Jerrymu. Stali se z nich vynikající přátelé. Jenže jednou nepřišla do školy. A pak i celý týden. Bez důvodu, aniž by něco řekla. Báli jsme se jít do jejich čtvrti a tak jsme čekali že snad přijde. Nakonec jsme ji našli opět na houpačce. A pes byl zpět. My to nechápali a nakonec to byl zase Jerry který za ní šel.

Nevím co mu tenkrát řekla, vím jen že to bylo to její tajemství. To které se nejspíš nikdo z nás jen tak nedoví. Ani nevím co řekl on jí, ale vím že v ten den se změnila. Už to nebyla malá, vyděšená holka. Stala se z ní ta, kterou je dnes. S ostrým jazykem a pitomými nápady. Ta kterou tak moc máme rádi.

Od toho dne se z nich stali skoro bratr a sestra, dvojčata. Vědí jak který myslí, co udělá a jak se cítí. Mají jeden druhého přečteného jako knihu. Nedají bez sebe ani ránu. S oblibou říkají že byli stvořeni jeden pro druhého. A víte vy co? Je to tak."

"Páni...to je tak...divný. Nedokážu se Angie představit smutnou. Znám jí jenom jako vysmátýho magora..." zašeptala Lily.

"Což ovšem neznamená že je vážně taková." řekl David.

"Jak to myslíš?" zeptal se James.

"To..." zbytek nedopověděl protože se okolo nich Angela prohnala jak hurikán a vyběhla někam do hradu. Jerry, s unaveným a zamračeným pohledem si k nim přisedl. "Běžela na ten trest..."

"Nevypadáš dobře...asi to nebyly dobré zprávy že?" optal se Terry

"Ne...to teda nebyly. Mám pocit že je to čím dál tím horší."

"Pořád její táta?" zeptal se zase Terry

"Jo...on je prostě...ale to je fuk. Nechte to plavat. Stejně tomu nepomůžeme. O čem ste se bavili? Ať přijdu na jiné myšlenky."

"Mluvili sme o Ange...právě sem jim chtěl vysvětlit že náš Andílek není takovej vysmátej blázen jak si myslej. To jak se chová totiž moc neznamená. Místo a společnost ve které žije jí hodně naučila. Dostala tvrdou školu. Nikdy neukazovat co tě bolí nebo kde máš slabší místečko protože oni toho využijí. Vaše hádky a slova která ste při nich řekli jí mohli hodně moc ublížit ale to vám ona neukáže. Je skvělá herečka a opravdové city umí zakrýt bravurně. Někdy to ani Jerry nepozná. Má v hlavě zafixováno že je to špatné. Že pokud vám ukáže své slabé místo, ukáže vám tím i že prohrála. Že jste ji ranili. A jestli je něco co nechce, tak prohrát nad těmi co se jí snaží zlomit a ublížit jí."

"Ano, proto jsou její vztahy s otcem takové jaké jsou. Ona se mu totiž vždycky postaví. Ať řekne cokoliv, ona je připravená udělat pravý opak. Je to odvážné ale zároveň tak trochu hloupé. Má to o dost těžší ale už je prostě taková." ozval se i Jerry.

"Ale stejně je to náš malej blázínek" usmál se TJ.

"Jo, hlavně když jí zhulíš..." dodal Johnny. Všichni se rozesmáli.

"Stejně bych jí nechtěl vidět jak je smutná a brečí..." řekl zamyšleně Sirius.

"Neboj, takhle jí ani neuvidíš. Ona to pořád tvrdí, že Andělé nikdy nepláčou..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lia Lia | 5. června 2008 v 19:05 | Reagovat

peknee--aj ked smutne..ale pekne.

2 Kayla Kayla | 5. června 2008 v 19:18 | Reagovat

nadherne sice trosku smutne, ale presto nadherne.Rychle dalsi kapcu nebo se zblaznim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 Eliota Eliota | Web | 5. června 2008 v 19:20 | Reagovat

Krásné. :) Ten příběh jejich děství byl opravdu krásnej :) :)

4 tonks tonks | Web | 5. června 2008 v 19:37 | Reagovat

velmi pekne

zaujimavy pribeh, ange to mala a aj ma tazke :(

5 wisty wisty | E-mail | Web | 5. června 2008 v 19:37 | Reagovat

ježiš, fňuk, to bylo nááádhernýýýý!!! a moc se těším na další :)

6 Lili Lili | Web | 6. června 2008 v 16:08 | Reagovat

___________________________$$$$$$$$$

___________________________________$$$___$

___________________________$$$____$$$$

_________________________$$$$$$$__$$$$$$$$$$$

_______________________$$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$

_______________________$$$___$______$$$$$$$$$$

________________$$$$__$$$$_________________$$$

_____________$__$$$$__$$$$$$$$$$$_____$____$$$

__________$$$___$$$$___$$$$$$$$$$$__$$$$__$$$$

_________$$$$___$$$$$___$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$

____$____$$$_____$$$$__________$$$___$$$$$$$

__$$$$__$$$$_____$$$$_____$____$$$_____$

__$$$$__$$$_______$$$$__$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$______$$$$__$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$_____$$$$___$$$$$$

___$$$$$$$$$$$_____$$$

____$$$$$$$$$$$____$$$$

____$$$$$__$$$$$___$$$

____$$$$$___$$$$$$

____$$$$$____$$$

_____$$$$

_____$$$$ ####,____,####"

__"###,__,####"

___"####.####"_____,,,,,,,,,,,

____"######"____,########,,___####____,####

______####_____#####""####,__####____####

______####____,####____####_,####____####

______####____,###,____####__,####___####

______####_____"####,,####"____"####,,####

______####_______"######"______"######"

Pošli toto všem svím SB...Je to pro ne,aby vědeli jak je máš ráda...Proto ti to taky posilam xD...

7 Dromedka Dromedka | Web | 6. června 2008 v 19:35 | Reagovat

Wow... hezký... :) To by mě teď zajímalo, co budou dělat... a jaké je to její tajemství... honem honem další kapču... :)

8 tonks tonks | Web | 6. června 2008 v 20:12 | Reagovat

___________________________$$$$$$$$$

___________________________________$$$___$

___________________________$$$____$$$$

_________________________$$$$$$$__$$$$$$$$$$$

_______________________$$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$

_______________________$$$___$______$$$$$$$$$$

________________$$$$__$$$$_________________$$$

_____________$__$$$$__$$$$$$$$$$$_____$____$$$

__________$$$___$$$$___$$$$$$$$$$$__$$$$__$$$$

_________$$$$___$$$$$___$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$

____$____$$$_____$$$$__________$$$___$$$$$$$

__$$$$__$$$$_____$$$$_____$____$$$_____$

__$$$$__$$$_______$$$$__$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$______$$$$__$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$_____$$$$___$$$$$$

___$$$$$$$$$$$_____$$$

____$$$$$$$$$$$____$$$$

____$$$$$__$$$$$___$$$

____$$$$$___$$$$$$

____$$$$$____$$$

_____$$$$

_____$$$$ ####,____,####"

__"###,__,####"

___"####.####"_____,,,,,,,,,,,

____"######"____,########,,___####____,####

______####_____#####""####,__####____####

______####____,####____####_,####____####

______####____,###,____####__,####___####

______####_____"####,,####"____"####,,####

______####_______"######"______"######"

Pošli toto všem svím SB...Je to pro ne,aby vědeli jak je máš ráda...Proto ti to taky posilam xD...

9 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | Web | 7. června 2008 v 13:44 | Reagovat

Jelikož naši nesou doma, tak jsem šla mrknout na PC a ještě že tak, protože tahle kapča byla dojemná. Taková ta doplňková, která nám pomáhá lépe pochopit děj a tak... A to vyprávění z dětství. Chudák Ang, neměla to lehký, ale aspoň je z ní to co je. Že už není ta smutná samotinka. A ten Jerry, skvělej kámoš a dobrej člověk... ;o) Jsem zvědavá, jak se to nakonec všechno vyvine. Hlavně s tím jejím otcem. Jelikož když jí nebude sladkých sedmnáct, tak je pod jeho "ochranou rukou"... Fakt chudák, ale umí se vzepřít a celkem si prosadit svou. To se mi na ní mocka moc líbí... ;o)

Ju a ještě k tý říkance v první polovině. Prakticky nebo teoreticky? To jsem jednu dobu s kámoškama taky používala, ale ne až tak, že bysme se do toho tak krásně spadly a zpřelámaly si jazyk... Fakt to bylo skvěle promyšlený, dobrej způsob jak ty učitele zmást... ;o)

Kapitolka úpe bezvadná, nemám co vytknout. =o) Těším se na další a doufám, že budeš pokračovat v tomhle úpe bestovním stylu psaní, jakým píšeš celou tuto kapitolovku. ;o) A taky doufám, že ta další kápa bude pěkně obsáhlá a dlouhá jako tuta... ;o)

10 Lili Lili | Web | 7. června 2008 v 15:21 | Reagovat

to bolo nadherne....

11 Carrol Carrol | Web | 7. června 2008 v 19:07 | Reagovat

___________________________$$$$$$$$$

___________________________________$$$___$

___________________________$$$____$$$$

_________________________$$$$$$$__$$$$$$$$$$$

_______________________$$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$

_______________________$$$___$______$$$$$$$$$$

________________$$$$__$$$$_________________$$$

_____________$__$$$$__$$$$$$$$$$$_____$____$$$

__________$$$___$$$$___$$$$$$$$$$$__$$$$__$$$$

_________$$$$___$$$$$___$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$

____$____$$$_____$$$$__________$$$___$$$$$$$

__$$$$__$$$$_____$$$$_____$____$$$_____$

__$$$$__$$$_______$$$$__$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$______$$$$__$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$_____$$$$___$$$$$$

___$$$$$$$$$$$_____$$$

____$$$$$$$$$$$____$$$$

____$$$$$__$$$$$___$$$

____$$$$$___$$$$$$

____$$$$$____$$$

_____$$$$

_____$$$$ ####,____,####"

__"###,__,####"

___"####.####"_____,,,,,,,,,,,

____"######"____,########,,___####____,####

______####_____#####""####,__####____####

______####____,####____####_,####____####

______####____,###,____####__,####___####

______####_____"####,,####"____"####,,####

______####_______"######"______"######"

Pošli toto všem svím SB...Je to pro ne,aby vědeli jak je máš ráda...Proto ti to taky posilam xD...

12 Jenny Jenny | Web | 7. června 2008 v 20:31 | Reagovat

Ty j...to byla přenádherná kapitola. V tý první části mě strašně pobavila ta říkanka:D Paráda...a ta druhá část, byla smutná, dojemná, ale na druhou stranu optimistická. Angie má opravdu báječný přátele. Ten příběh, jak se skamarádili je fakt úžasnej. Kouzelná kapitolka. Kouzelná povídka. Moc se těším na další kpitolu.

13 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 7. června 2008 v 21:59 | Reagovat

jůůůůůů, bombaaaaa:D tak smutná sezení...ale bála jsem se, že to bude smutnější:) supeer

14 Carrol Carrol | Web | 8. června 2008 v 21:24 | Reagovat

ráda se spřátelím... děkuju

15 Mihule Mihule | 9. června 2008 v 20:36 | Reagovat

Tohle je fakt skvělá kapitolovka. Smekám klobouk!

16 Alienor Alienor | 13. června 2008 v 21:30 | Reagovat

Nemáte někdo kapesník? rozmáčela sem si klávesnici... TO bylo tááááááááááák dojemný!!!

17 Jaune Jaune | Web | 31. července 2009 v 13:02 | Reagovat

menám slov... :)

18 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 14:22 | Reagovat

Páni, To je úžasné. Ach, tak dojemné. Asi bych měla říct bambasticky nádherné. Chudák Ang...

19 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 31. října 2009 v 21:33 | Reagovat

Nadherny... konecne jsme se dozvedeli, co je zac :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama