14.kapitola- Oslavy, oslavy přicházejí tak pojďme pít přátelé 1/2

17. června 2008 v 21:59 | annetta |  angels never cry
překvápko! Ne, nezdá se vám to. Vážně sem tady. Omlouvám se že sem tak dlouho nic nepřidávala ale prostě to nestíhám. Musela sem vytahovat známky ve škole a ani ta chuť moc nebyla.
Kapča neni moc dobrá. Mě osobně se moc nelíbí...ten začátek je takej divnej a pak...no uvidíte...aspoň je docela dlouhá. Do příště se pokusim polepšit. Jinak ve čtvrtek odjíždíme na třídní výlet tak tu zas nebudu. Loučíme se s naší třídní(hurááá konečně bude klid! konec diktátorského režimuXD) takže bude asi pařba...no, až se vrátim tak se do toho pustim. Snad=)

Oslavy, oslavy přicházejí tak pojďme pít přátelé

Hehe...co vám budu řikat no. Ten tejden byl dooost hustej. Kluci s náma chodili na hodiny a tak si asi dokážete představit jak to vypadalo. Profesoři z nás chytali kopřivku a děsivé záchvaty načuřenosti. Byla to docela prča. Po tom co si nás ale zavolal Brumbál a prohlásil že jemu je to sice celkem jedno ale že bysme se měli zklidnit protože Jezevčíková musela dostat lektvar na uklidnění aby se jí po hodině s náma srovnaly nervy, sme se rozhodli že budem v rámci možností hodný. V rámci možností no...vždyť byl pátek a nás čekali prázdniny!!!

A hlavně taky Vánoce. Já vim že sem asi magor ale Vánoce prostě miluju, miluju a miluju. Navíc v neděli napadl sníh. Asi metr! No prostě bomba. A Bradavice čekala největší sněhová bitva v dějinách.

"Vstávat, vstávat, vstávat!!!" vběhla sem nadšeně klukum do pokoje. Všichni spali ale to nemělo trvat dlouho. Haha(ďábelský smích).

"Co to sakra děláš..." zahuhlal naštvaně David.

"No tak, vstávat!!! Venku je sněhu jak v Rusku a musíme vám s Lily natrhnout prdel! Za 10 minut ať ste dole! Budem tam první."

"Cože? Sníh? Hurááá!!!" jo jo, Jerry nikdy nesklame. Ostatní ale tak nadšeně nevypadali a tak sem jim pomohla(no, myslim že holka skákající po vaší posteli vás probudí spolehlivě..)

Nechala sem je ať se oblíknou sami, Jerry by je stejně při nějakym únikovým manévru zpět do postelí dostal ven, a spolu s Lily sme vyrazily na pozemky. Vážně sme tam byly první, aby taky ne v že jo. V půl osmý. Nejsem ranní ptáče ani co by se za nehet vešlo ale dneska sem se nějak probudila. Asi osud nebo nějaká podobná blbost.

Miluju ten pohled. Bílá pokrývka, naprosto ničím nepoškozená a vy jste ten první kdo se jí brodí...jo, asi sem magor ale prostě to miluju. Sníh byl vážně až nad kolena(přeci jen je ta Anglie dobrá země) a my s Lil začaly vyrábět munici. Až hoši vyjdou, nestačej se divit. Haha(opět ďábelský smích).

Přichystaly jsme si pěknou zásobičku a čekaly. Šli všichni, i Poberti, a k našemu štěstí byli slyšet už od pátýho patra takže sme se stihly připravit. Jen co všichni vystrčili nosy, dostali takovej zásah že se z něj do smrti nevzpamatujou. Hahá. Směju se jim. Ale nejsem škodolibá.
S Lilynkou sme dostaly mega výtlem, protože vypadali jak sněhuláci...a ten výraz.

"Já vám řikal že něco připravujou" zavrčel Jerry. Mno, má mě přečtenou. Co se dá dělat.

Teda, teď asi jenom zdrhat. Pánové totiž překonali počáteční šok a očividně je chytla pomstychtivá nálada. Hehe, řeknu vám že v tom sněhu se pěkně blbě utíká. I když banda nasejřenejch puberťáků člověka donutí k pohybu...

Takticky sme se s Lil rozdělily ale jich bylo nějak víc no. Statečně sme se drželi a já nakonec padla pozdějc než Lily a dokonce se mi podařilo dostat se až k jezeru. Ale tam už se na mě vrhli a narvali mi sníh kam jen to šlo. Hrozně to studilo ale taky lochtalo a já sem děsně lochtivá, takže sem dostávala záchvaty smíchu. Hrdinsky sem se bránila, kopala, mlátila kolem sebe a tak ale když se na vás vrhnou čtyři kluci...no řekněte, která by měla šanci. Nakonec sem se dostala až k diplomacii a pak i k takovému prosení.

"Už ne..ne, prosím to stačííí!!!" vyhrkla jsem udýchaně.

"A co za to?" zeptal se Black

"Mnooo..." zase mě začali lochtat a házet na mě sníh "Tak fajn...cokoliv. Už budu hodná!!!"

"Slibuješ?" zeptal se TJ.

"Na mou duši, na psí uši a já už nevim jak je to dál" tajně sem skřížila prsty na nohou. No co, vědět to nemusej ne."Lily už taky pustili..."

"Protože James je měkkej a má Evansovou rád." prohlásil zas Black.

"A mě nemáte rádi?" podívala sem se na ně psíma očima. Chvíli an mě koukali a pak se začali smát. Naštěstí mě ale kvůli tomu pustili. Stoupla sem si a začala ze sebe vyndavat ten sníh. Měla sem ho všude. Lily ke mně zmoženě dobelhala, taky celá mokrá.

"Už nikdy tě nebudu poslouchat. Mám pocit jako bych se vykoupala." omluvně jsem se na ní usmála. Já nedopadla o moc líp.

Kluci ale nejspíš považovali pomstu za vyřízenou a tak sme se mohli rozdělit na dvě půlky a začít s pořádnou bitvou. Nejdřív sme budovali opevnění a vyráběli koule. Nadělali sme při tom tolik hluku že byl vzhůru skoro celej hrad. Pár lidí na nás otevřelo okna a chtělo něco zaječet ale jakmile si všimli tý spousty sněhu, začali se oblíkat a přidali se k nám.

Přišlo jich spousta, Rachel s Meredith nějaký jejich kamarádky, přišla i Ruth od nás a Remus zase zrudnul jak ředkvička, pak nějaký kluci z Havraspáru, mezi nima i Kevin Reeds se svou partou("to je ten co dobře líbá?" "Jo Lil, to je on")a pak nějací naši sedmáci a spousta šesťáků který ani nevim odkud sou a prostě nás tam bylo hrozně moc. Opevnění rostly, koule přibývaly a my se dost dobře bavili. Jenom zmijozeláci na nás koukali od brány a nepřidali se. Když je někdo tupej jak tágo a chce přijít o tu legraci...

Byla to neuvěřitelná prča. Sice sme prohrávali ale s Jerrym a s Blackem sme se odhodlali k hrdinskýmu výpadu. Koulí sme měli víc než ve druhý světový a náš nájezd rychlosti formule prostě nemohli ubránit. Rozmašírovali sme jim obranu a zasypali je sněhovkama. Na chvíli jsme padli do zajetí a já byla zase pěkně zlochtána ale nakonec nás zbytek našeho týmu hrdinsky osvobodil. Americké vlajky zavláli nad Bradavicemi.

Byl akorát čas oběda a my se, všichni totálně vyfluslý a hladový a mokrý, vřítili do Velký síně. Protože nás bylo tak moc, docela sme Brumlu vyděsili ale nakonec se jenom smál.

Vánoce byli prostě a jednoduše úžasně skrz naskrz bombový. S klukama máme na Štědrej den takovej rituál. Nejdřív dárky, pak Vánoční hokej a nakonec stavíme velikýho Santu ze sněhu. Dělali sme to takhle každej rok, jenom ty loňský prázdniny sme to nestihli ale o tom vám popovídám někdy jindy. I celej další tejden byl super. Sníh se držel takže sme chodili ven, bruslili a hráli hokej, stavěli blbosti ze sněhu a tak. Dalším Vánočním zvykem je, že držíme přísný půst. Žádný cíga, žádnej chlast, žádný průsery...prostě se jeden tejden chováme jako hodný dětičky. Nejhůř to samozřejmě snáší TJ...má absťáky no. Ta tráva...ale vždycky to vydržel. Myslim.

Tohle má samozřejmě svůj důvod. Na oplátku to pak pořádně rozjíždíme o Silvestru. Největší pařba roku. A ta čekala samozřejmě i Bradavice. A protože to chtělo pořádnou přípravu, plánovali sme to už od půlky tejdne.

"Myslíš že toho máme dost?" zeptal se starostlivě Johnny. Už nějakej čas od lidí co víme že přijdou vybíráme prachy a za ně nakupujem. Nejsme milionáři a pití pro tolik lidí něco stojí...včera sme byli v Prasinkách, navštívit brášku a taky nakoupit. Šli sme všichni asi třikrát. A to se přidali i Poberti a Lil.

"No já vlastně ani nevim. Nákup obstarávala Ange. Já kecal s Tayem." odpověděl Terry. Všichni se na mě podívali. Tak fajn...

"Mno...máme asi tak 40 plechovek s pivem, možná víc, pak asi 20 láhví vodky a 20 láhví ohnivý whiskey, pak po deseti tequili a rumu, myslim že tam byl nějakej absinth a medovina a pro náročný a zhýčkaný je tam i martiny a pak asi 30 láhví šampáňa...je to dost?" já teda fakt nevim, nemáme toho fakt nějak málo?

"To ti přijde málo?" zděsil se Jerry.

"Vždyť malý děcka pít nebudou..."

"To ne ale já pozvala pár známejch..."

* * *

"Tomu ty sakra řikáš PÁR známejch?" vyjekl zděšeně Jerry. Stáli sme u portrétu a dohlíželi na to, aby se každý dostal dovnitř. Do naší společenky proudily davy studentů. No, já tak nějak zvala lidi co znám a najednou je tu celá škola. Sem ani nevěděla že jich znám fakt tolik.

"No jo...já si to nějak neuvědomovala když sem je zvala..."

"No...aspoň že většina z nich něco nese..."

"Jo...bude to pohodka...jéé, Rachel, Meredith!!!" zamávala sem na své kamarádky

"Ahoj Ange. Páni, to je prostě bomba." rozplývala se Rachel. Myslela tím společenku. Makali sme na tom celej den. Byla kouzlem zvětšená, obvěšená fáborkama a plakátama a blikacíma světýlkama. Klukům se podařio sehnat i nějaký balónky ale ty stejně moc nevydržej. Stolky a křesla byly odsunutý ke stěně a vznikl tak parket pro tancování. Hudba tiše hrála a pár lidí už se pohupovalo do rytmu. V rohu pod oknem jsme připravili stoly s občerstvením. Skřítci byli zlatíčka a bohatě nás zásobovali. Fakt je nechápu. Kdyby za mnou někdo přišel a poručil si tolik jídla a ještě k tomu zadáčo tak bych ho poslala do pr...no víte kam no.

Věcí tam byla spousta, hlavně ale sladkosti. Vedle byl stůl s pitím a ten byl teda o dost delší. Flašky byly vyskládaný vedle sebe a našlo se i nějaký to nealko ale jenom trocha. Nad tím vším visel transparent na kterém se střídavě objevovalo:
SBOHEM 1975
a
VÍTEJ 1976
Nějakej kluk z šesťáku to obohatil kresbičkama. Řeknu vám, byla sem na nás hrdá. Navíc sme pro jednou porušili naši zásadu a celou chodbu ve sklepení sme vytopili a pustili do ní nějaký potvůrky. Učitelé maj teď co dělat a snad nám daj pokoj.

"Díky. Makali sme na tom tak si to pořádně užijte." holky zmizeli a my zatím okukovali další. Přišla se pozdravit velká spousta lidí a většina nesla i nějaký to pití. Vína a whiskey a rum...bože to bude ráno.

Oslava byla v plném proudu. Místnost sme odzvučeli a tak se mohla hudba pustit nahlas. Lidi se dostávali do nálady, TJ šťastně vyhuloval a já se k němu tajně přidala. Prostě byla všeobecná pohoda. Většina tančila a do půlnoci zbejvalo ještě hafo času. Víte, přišla jsem na užitečnou věc. Angláni sou vlastně děsně učenlivý. Už se odhodlali pořádně si zapařit. Jojo, trocha americké výchovy a už to jede.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 14:36 | Reagovat

Já z toho nemůžu... :D Jáj.

2 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 31. října 2009 v 21:53 | Reagovat

JOOOOOO PARBAAAAAA!!!!!! S tou holkou bych si rozumnela x]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama