16. kapitola- Agenti 007 1/2

22. července 2008 v 21:31 | annetta |  angels never cry
Tak je tu ta slibovaná kapča. zas tak brzo nebyla ale měli jsme jisté technické problémi=). Kapitola se mi moc nelíbí, myslim že mohla být o dost lepší...je taká divná, spíš výplňová. V tý příští už budu muset trochu poskočit v čase...
No, užijte si to a i tak tu nechte pls nějakej ten koment=) dík

Agenti 007
Probudily mě nějaký divný zvuky. Opatrně jsem slezla z postele abych nevzbudila Jerryho a namířila si to do koupelny. Byl to Potter, teda myslim že byl protože hlavu měl v záchodě a zvracel ale ty jeho vlasy pozná každej.
"Musíš strčit hlavu pod vodu. Pod studenou." Poradila jsem znalecky. Podíval se na mě, celej zelenej, a zašklebil se.
"Dík za radu." Dovrávoral ke sprše a pustil na sebe ledovou vodu. Vypadal jako vodník ale zase se zašklebil."Tohle na tom nesnášim…"
"To se musí umět chlapče, víš?"
"Moc se mi tu nevytahuj" teď sem se zase zašklebila já. Měla sem nějakou povznesenou náladu a tak sem se s nim dala do řeči.
"Co Lil?" rozzářil se jako vánoční stromeček.
"Kdyby ta blbá půlnoc přišla o pár minut později tak bomba…dík za snahu. Ale tancovali sme spolu."
"Si myslim že máš za co děkovat. Jestli si to pamatuje tak mě zabije"
"Jestli si to ale bude pamatovat. Viděl sem jí jak spí dole pod stolem. To bude taky pěkná kocovina. Myslim že Pomfreyka se bude docela divit. Až jí tam nastoupí celá škola…"
"Na Novej rok s tim přece musí počítat ne?"
"Blázníš? Tady u nás? Garantuju ti že žádnej z těch lidí co tam včera byli se takhle ještě nikdy nestřískal. Většina se vyblije z podoby…"
"To je asi fakt…nevíš jestli něco zbylo?"
"To chceš ještě pít? Ale ne…myslim že toho moc nebude. Zato jídla je tam tuna…nakrmili bysme s tim celou Afriku. Nevim kdo to sní protože já jídlo nechci vidět celej tejden."
Vedle se otevřeli dveře a k našemu čajovému dýchánku v koupelně se přidal Black. Vzpomněla sem si na včerejšek…sakra. Třeba bude mít okno, prosím Bože dej ať má okno a nic si napamatuje.
"Tady je nějak narváno…"
"To víš, vedem velice kultivovaný rozhovor…" prohlásil Potter
"Ty a Wotersnová? Nejsi furt opilej?"
"Ne…strč hlavu pod vodu…pomáhá to."
"Mě je fajn ale viděl sem Moonyho jak blije z okna. Asi to nějak nestih. A Terry leží na zemi a čumí do stropu. Že prej kdyby se zved tak umře. na dnešní snídani moc lidí nepřijde. Chudák Brumla bude mít strach."
"Však ono mu to dojde…" zašklebila sem se.
"Asi jo. Podle mě už stejně tuší…co by taky chtěl když si sem pozve bandu praštěnejch amíků."
"No dovol, měli byste bejt rádi. Jen doufám že někdo neumřel nebo neotěhotněl. Ale každopádně za nic z toho nemůžu. Přednášky o alkoholu a bezpečném sexu maj dávat rodičové. A to já naštěstí nejsem."
"Naštěstí?" zeptal se Black.
"Myslíš že bych dokázala udržet dítě na živu dýl než 5 minut?" otočila jsem se a zamířila dolů za Lily. Jediné co sem slyšela byl Potterův smích.
* * *
Bylo to docela krušné ráno. Na snídani rozhodně nikdo nešel. Museli sme všechny probudit a začít je nějak pakovat do SVÝCH pokojů. Ukázalo se že Lily si pamatovala všechno ale že na to byla ochotná na chvilku zapomenout a dát to tam nějak dohromady. Navíc moje milá a inteligentní Lily byla tak prozíravá že připravila veliký kotlík lektvaru proti kocovině který nám to všechno podstatně ulehčil.
Nejhorší na tom všem bylo že kluci odpoledne odjížděli a my to museli všechno nějak pofackovat a dát do původní stavu. Každej kdo ale dostal trochu lektvaru nám pomohl. Na žádný mrtvý to nebylo ale u těch těhotnejch si nejsem jistá…uvidíme 9 měsíců. Pak třeba budu dělat tetu Angie.
Společenka už vypadala jako dřív, flašky vyhozený, postele a židle dostali zpět své nohy a každej byl na svém pokoj. V Bradavicích nastala opět harmonie a klid. Ale pro mě to tak nebylo. Stála sem pod schodama a čekala na kluky. Dneska měli odjíždět. Zase se měli sebrat, odjet do Ameriky…zase se mi měli ztratit.
Pomalu a potichu sme mířili dolů k Hlavní bráně. Měli odjet kočárama na nádraží, pak vlakem do Londýna a odtamtud přenášedlem domů. Nikdo sme neměli náladu na mluvení. Já osobně loučení naprosto nesnášim. Ale co se dá dělat. Jerry mi slíbil že přijedou tak to snad dodrží a třeba se mi o prázdninách podaří zmizet a na chvíli se juknout do mého drahocenného New Yorku.
Kočáry už byly připravený a celá škola nastoupená aby se rozloučili. Kluci si potřásli s Dědou, rozloučili se s Pobertama a dalšíma známejma a mě si taky nechali na konec. Všechny sem je objala, připomínalo mi to loučení loni v červnu akorát že teď odjížděli oni. Jerry si mě odtáhl stranou.
"Tohle je pro tebe." A vytáhl nějaký balíček.
"Vánoční dárek sem už ale dostala…"
"Já vim ale tohle je spešl. Je to knížka. Já mám taky takovou. Když jí otevřeš přesně uprostřed a zašeptáš moje jméno budeme se vidět. Jako v televizi. Tak budem pořád spolu." Skočila jsem mu kolem krku.
"Ty si můj anděl"
"Kdepak…přes andělská křídla si tu ty."
Nastoupili do kočáru a ten se pomalu rozjel. Jerry vystrčil hlavu a zavolal na mě:"Víš, přemejšlel sem o tom co sem ti řikal dneska ráno…trvám si na tom!"
"A já zas trvám na tom že je to blbost!" rozběhla sem se za kočárem aby mě slyšel.
"Není…řikám ti, až příště přijedem budete vrkat jak hrdličky! Na to já mám nos."
"Tak si dej pozor abych ti ho náhodou neurazila!"
"Pudu za svědka!"
"Já tě zabiju!"
"Nene, přijedu až za rok a do tý doby na to zapomeneš!"
"Jen si nemysli! V červenci mě máš v New Yorku! Připrav se na pořádný mučení! Shodim tě ze sochy svobody!"
"Taky tě mám rád andílku!"
"Taky tě mám ráda Jerry…" zašeptala jsem tiše a zastavila se. Mávala sem dokud nezmizeli za branou.
Došla jsem k Lily. Ta se na mě podívala s nadzvednutým obočím."Co to plácal. Uniklo mi snad něco?"
"Pojď. Já ti to v pokoji vysvětlim…a mezi námi, ty mi máš taky co povídat. Potkala sem dneska Pottera."
* * *
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | Web | 23. července 2008 v 14:36 | Reagovat

super hned idem na dalsiu cast:)

2 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 15:16 | Reagovat

Jáj... Naprosto nádherný. Škoda, že musím jít umejt okna... Jinak bych četla až do znehybnění nohou, už teď mi dřevnatěj... Ang už mi de na mozek... :D

3 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 31. října 2009 v 23:03 | Reagovat

jn, tez mi ta holka de na mozek xD

4 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 31. října 2009 v 23:04 | Reagovat

ale to je tak silene blaznive prasteny, ze se ani nedivim :D

5 Perú Perú | Web | 2. listopadu 2012 v 8:49 | Reagovat

Kdo dobře poslouchá, dobře mluví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama