5.kapitola- Změny přicházejí 1/2

10. července 2008 v 18:27 | annetta |  pod květy slunečnic
Tak sem se vytáhla a sem tu s kapčou. To koukáte co? jo jo, já vim. Snažila sem se a snad to neni tak zlý. Vždycky to můžu svíst na to sluníčko a na alkohol=)
Doufám teda že se bude líbit a že až se vrátim tak se mi ze samejch komentářů zavaří počítač

Změny přicházejí
Dny pomalu míjely a stávaly se den ode dne studenější. Sluníčka ubývalo, foukal studený vítr a čím dál tím víc pršelo. Listí už skoro všechno opadalo a pozemky vypadaly smutně a pustě. Nemám ráda podzim. Je takovej temnej a ubrečenej. Žádné zářivé slunce jako v létě, ani kopa úžasného sněhu jako v zimě a o rozkvetlých květinách na jaře ani nemluvím. Navíc tento podzim byl ve znamení spousty změn. A změny nemusí být vždy k lepšímu...
Náš James vzal to rozhodnutí ohledně Evansové docela vážně. Asi se rozhodl dát na nás a zapomenout na ní. Byla sem docela ráda. Nerada vidím jak se někdo na kom mi záleží trápí.. Dvanácterákovo odhodlání bylo ale tak velké, že se asi dva týdny po té hádce(o které už ví přirozeně celá škola a slyšela sem i fámy že sem jí dala pěstí...)konala ve společence válečná porada.
"Takže...proč sis nás vlastně zavolal?" otázal se Sirius jen co se vedle mě rozvalil na pohovce. Remus s Petrem seděli vedle nás na křeslech a čekali co z Jimmyho vypadne. Tvářil se totiž hrozně důležitě.
"Totiž...jde o to že vážně chci zapomenout na Evansovou...a tak nějak sem si řikal že nejjednodušší to bude když si najdu jinou holku..."
"No vidíš, to je super." usmál se Remus.
"Jo, když myslíš...ale jde o to že posledních šest let sem měl oči jenom pro Lily ale tady na tý škole sou těch holek stovky..."
"...a ty nevíš jakou a chceš abychom ti poradili." dokončila sem za něj. James se podrbal na hlavě a přikývl.
"Tak to máš štěstí že máš mě brácho. Já je znám všecky." zašklebil se Sirius.
"Jenže to není tak lehký Siriusi. James Evansovou fakt miluje a tak ta holka se kterou si začne musí vypadat naprosto jinak. A to už je trochu horší, navíc mi to přijde docela hnusný Jimmy, použít holku jako náplast na nemocný srdíčko." ozvala sem se.
"Co mám ale podle tebe dělat? Musim na ní zapomenout a tohle je nejlehčí způsob. Třeba to bude skvělá holka a vyjde nám to..."
Měřila sem si ho pohledem. Stejně se mi to nezdálo. Vím že moc jiných způsobů není ale...prostě mi to přišlo hnusný. Nakonec ale vyhrálo mé kamarádství k Jamesovi a tak sem se rozhodla pomoct.
"Tak dobře. Uděláme si takovou malou soutěž. Podmínkou je že naše kandidátky nesmějí mít zelené oči, rudé vlasy, budou-li menší dostávají plus a pokud to nejsou zatrpklý šprtky mají jistotu druhého kola."
"Proč tohle všechno?" zeptal se vyjeveně Petr.
"Nesmějí připomínat Evansovou. Vůbec. Takže...nějaký návrh na kandidátku č.1?" vzala sem do ruky papír a chystala se psát.
"Lucy Petersonová." vypálil Sirius.
"Počkej...to je ta z Havraspáru?"
"Jo. Drobná blondýnka, oči hnědý, v knihovně sem jí snad ani neviděl."
"Aby taky jo když si tam nikdy nebyl. Ale dobře, ta by mohla být první. Kandidátka č.2 by mohla být Rose Malcolmová. Chodí k nám o ročník níž. Tamhleta černovláska." ukázal sem na ní.
"Ta ne...moc velkej nos." prohlásil James. Takže on si bude ještě vybírat?
"Tak ne no. Pak teda Jasmin Greenová? Bruneta, hnědý oči, hraje střelce za Havraspár. Taky o ročník níž..."
"Počkej...tu znám. Docela hezká"
"Fajn, dělám jí tu křížek. Zatím je tedy favoritka...."
Takhle jsme jako blbci pokračovali další dvě hodiny. Házeli jsme s klukama jména a popisy a James je buď schválil nebo ne, podle toho jestli je znal. Dalších pár dnů jsme pak naše tajné kandidátky hledali po škole a ukazovali mu je aby se rozhodl. Nakonec vyhrála moje horká favoritka Jasmin. Měla sem se s tim Siriusem vážně vsadit. James za ní včera šel po obědě a domluvili se na víkend do Prasinek. Oba zářili jak měsíčky na hnoji.
V sobotu večer přišel James uplně nadšenej. Básnil o tom úžasným rande asi hodinu a už si nepamatuju kdo z nás to nevydržel a začal se smát. Myslim že to byl Sirius ale já měla taky namále. Sem ale ráda že je spokojenej. Nevim jestli si na Evansovou vzpomněl ale vsadila bych se že jo. Sám to nepřizná. S Jasmin maj ale další rande v pondělí tak třeba...
Pokud jde o mě, zažila jsem menší rozčarování. Den po tom co James přiběhl z jejich třetího rande a hlásil že se konečně líbali a že je úplně úžasná a že spolu chodí, se Sirius rozhodl že taky někoho nabalí. Za tenhle školní rok ještě žádnou holku neměl což je zrovna u Siriuse dost divný. Víte, ne že by mi to vadilo i když poslední dobou se cítím tak nějak jinak když je u mě Sirius….ale ne, je to můj kámoš, já na něj nežárlim! Ale proč si ten pitomec začal zrovna s tou namyšlenou krávou Brownovou?!?
Jestli je po Evansový někdo koho nesnáším tak je to tadle pitomá kráva. Místo mozku má pudřenku, ke všem se chová jak k domácím skřítkům a tak prostě vůbec. Navíc o mě má myslim si své dost nelichotivé mínění. Prostě sme si nepadly do oka a Tichošlápek s ní začne chodit? No potěš cvičky.
Jelikož naše milá Brownová se od Siriho odmítala odlepit a protože Jimmy měl zase svojí Jas a musel všem ukazovat že jí vážně děsně miluje a že paní Dokonalá je už minulost, trávila jsem teď většinu času s Remem a s Petrem.
Víte, Petr je takovej trošinku zvláštní a tak vůbec ale stejně ho mám docela ráda. Někdy si řikám že sme na něj fakt hnusný. Hlavně Sirius a James. Oni dva jsou ti krásní, úžasní, oblíbení co všechno zvládaj levou zadní ale nějak jim asi nedochází že tyhle jejich boží vlastnosti nemá každej. A Péťa už vůbec ne.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nessa Nessa | Web | 11. července 2008 v 8:30 | Reagovat

Skvělá kapitola =) přečetla jsem to jedním dechem

2 Hannah x) Hannah x) | Web | 7. února 2009 v 12:46 | Reagovat

Super, nádherná kapitola. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama