5.kapitola- Změny přicházejí 2/2

10. července 2008 v 18:28 | annetta |  pod květy slunečnic
a i druhá půlka...

Zase jsem seděla ve spolčence, jenom s Remem a Petrem. Dělali jsme úkoly, nebo teda měli jsme ale znáte to ne? Zrovna jsme se hádali o nějaké kravině když k nám zavítal James.
"Ale, ale…podívejte se pánové kdo to k nám přišel že by si náš pán Úžasný uvědomil že má i přátele?" prohlásila jsem trošku ironicky.
"Cože?" nechápal James
"Takže pán neví…no, to sme to dopracovali" ozval se i Remus.
"Jde o to můj milý Jamie, že na nás prostě a jednoduše kašleš, víš?" oznámila jsem mu.
"Jakto? Vždyť sem šel za váma…"
"Jo…ale řekni mi kolikrát si s náma mluvil od tý doby co si s Jasmin? A kolikrát sme něco podnikli? Nebo kolikrát si s náma seděl na snídani? I naše Pobertovský místa sou teď obsazený nějakejma pitomcema protože tady pán si sedí s Jasmin. My sme rádi že si šťastněj ale my sme tu taky víš? A o dost dýl než ona."
"Jo, Candy má pravdu Jamesi. Normálně na nás pečete. Ty i Sirius."
"Aha…to sem nechtěl. Já si to ale nějak neuvědomuju…ona je prostě…"
"Ušetři nás toho jak je úžasná…"
"To taky ale…já nevim. Prostě v tom plavu. Ona je úplně jiná než Lily. A to je dobře protože na ní už nemyslim tolik jako dřív ale…pořád jí v tý hlavě mám. A čím víc času sem s Jas tím je to lepší."
"To je správný. Ale vykašlat se na nás? To nemusíš. Měli bysme něco podniknout. Co si o nás pomyslí Filch? Víš jak dlouho sme nebyli na trestu?" zeptala sem se ho. Nevěděl. Já to vím. Už hodně dlouho ne.
"Tak něco uděláme. Třeba Křiklovi. Dneska tě zase seřval na Lektvarech." To je fakt. Křikla mě prostě nemá rád. Ale já jeho taky ne tak je to aspoň vzájemný.
"Tak fajn. Něco pořádnýho."
* * *
S Jamesem a s Remem sme se schovávali za brněním. Byli jsme kousek od Křiklanova kabinetu a čekali, až bude v chodbě prázdno. Já měla hlídat a Remus s Jimmym drželi lepidlo a lahvičku s pulcem. Malé překvapení pro naše milého profesůrka.
Nikde nikdo a kluci se pomalu vyplížili z naší skrýše. James otevřel paklíčem a tiše vklouzli dovnitř. Já byla pořád schovaná a pískáním jsem jim měla dávat znamení.
Vážně nevim jak se to stalo a přísahám bohu že sem ho neviděla, ale najednou se tam zjevil Křikla. Byl už moc blízko a tak sem jim znamení dát nemohla. Chtěla jsem rychle vymyslet nějakou výmluvu a dát se s ním do řeči ale z toho děsu sem měla v hlavě úplně vymeteno. Bože co budu dělat? Jestli je najde tak poletíme všichni!
Otevřel dveře a vešel dovnitř. Zavřela jsem oči a čekala na ten hukot…ale nic. Že by se stihli schovat? A nebo měl James plášť? Netušila jsem ale jedno bylo jasný. Musim je dostat ven. A to hodně rychle.
Jenže jak? Křikla měl stoh úkolů takže jen tak nevyleze a večeře už je u konce…sakra, sakra, sakra! Mysli Candy! Co je? Vždycky máš tolik keců a když je to potřeba tak mlčíš a nevíš co dělat!!! Bože, prosím….pomoc mi! Sirius! No jasně. Musim najít Siriuse a to už něco vymyslíme.
Rozběhla sem se chodbou. Kde by sakra mohl bejt? Možná je ještě na večeři…jo, určitě. A nebo pak ve spolčence. A nebo někde ojíždí Brownovou a to sem v pytli.
Vletěla sem do síně jak namydleném blesk. Samozřejmě sem přivolala veškerou pozornost. Jistě, sem já to klikař co. Ale Siri tu byl. Jenže na klíně měl tu slepici a jeho jazyk byl někde v jejím žaludku(no fuj…hrabat se Brownový v žaludku…)
"Ehm….Siri…Siriusi?" fakt nevim jak mu mám dát najevo že existuju a že sem momentálně v rejži. Asi mě přes to mlaskání ale neslyšel.
"Kurva Siriusi!" zařvala sem naštvaně. Teď už si mě všiml každej. No fajn.
"Jé Cukrátko…co ty tu?"
"No jé…že sis mě všimnul. Musíš jít se mnou…mám problém"
"Jestli sis nevšimla tak Siriusek je tu se mnou. Máš-li problém nějak si ho vyřeš sama." Prohlásila panovačně ta kráva. Uplně sem se viděla jak jí držim pod krkem a mlátim jí do hlavy paličkou na maso. Jak v těch animovanejch filmech.
"Podívej se Brownová. Na tvý pošahaný kecy teď nemám čas ani náladu. Potřebuju Siriuse tak si běž oblejzat nějakej strom…"
"Teda, vůbec se mi nelíbí jak se mnou mluvíš…"
"Vidíš, mě se zas nelíbí tvůj nos a taky s tim žiju. Pokus se o to samý." Okamžitě si začala kontrolovat nos. Aspoň Siriuse pustila. Když vypadal že nejde, chytla sem ho za ruku a táhla za sebou. Nejdřív se i s ní rozmáz na zemi ale pak se zved a klusal za mnou.
"Na co čumíte? Vystydne vám večeře."
Běžela sem chodbou a furt ho táhla za sebou. "Nemůžeš mě kurňa poslouchat? Když řikám že mám problém tak ho asi fakt mám ne?!? A ty tam dál oblejzáš tu pipinu."
"Žárlíš?" zeptal se provokativně
"A kdybych řekla že jo? Co bys dělal?" zastavila sem se takže do mě vrazil. Málem sem sletěla ale stihl mě zachytit. Zase sem koukala do těch jeho nádhernejch očí a bušilo mi srdce. Myslim že z toho běhu to nebylo. Byl u mě hrozně blízko…cítila jsem jeho dech na tváři ale v hlavě mi zablikalo varovné světýlko.
"Kluci!" vyhrkla sme.
"Cože?" nechápal ale pustil mě. Zase sem se dala do běhu a vysvětlovala mu to. Že prej proč sme nepočkali na něj. Tak sem mu řekla jak asi když je furt s tou blbkou a měl zase kecy o žárlení tak sem mu řekla ať si to strčí někam, že sme kámoši a že je hajzl protože na nás kašle. Na to už neměl co říct a tak sme zrychlili.
V chodbě bylo ticho takže na ně snad nepřišel. Ani nevim jak dlouho sem mohla bejt pryč. Kdyby ta blbka nezdržovala…podívala sem se na Siriho a čekala co chytrýho z něj vypadne.
"Musíme ho dostat ven" zašeptal. Fakt? To by mě nenapadlo! Řikám něco chytrýho ne.
"Jo…to mi došlo ale jak?"
Rozhlíželi sme se chodbou. Obou nám padl pohled na brnění a vsadím se že sme měli i stejnej nápad.
"Tak jo, ale musí to bej pořádnej hluk."
Hůlkou sem brnění nasměrovala na dveře kabinetu a poslala ho proti nim. No, řacha to byla ale my nějak nestihli zdrhnout. Křikla vyletěl ven jak formule a už na nás řval.
"Co si jako myslíte že děláte? Oba už mi pijete krev, zítra večer v osm u mě! Máte trest! A vemte si něco teplého, zásoby mých bylinek už nějak docházejí!" viděla sem kluky jak vylezli a schovali se. Aspoň že tak. Ale počkat…něco teplého? To jako…jako že pudem do lesa? Nééé!!!
Víte, v mnoha ohledech to měl být trest jako všechny ostatní. Ani nespočítám kolik jsme jich tu už měli. Do lesa jsme šli sice poprvé ale co na tom záleželo? Měl to být prostě jeden večer, jeden trest s jedním nejmenovaným klukem. Ale co víc? Víc, víc…nemyslela sem si že by někdy mohlo být něco víc ale bylo. Ten jediný obyčejný večer se stal z ničeho nic neobyčejným. Stal se zvláštním, důležitým, výjimečným…nezapomenutelným. A hlavně zlomovým. Ano, změny přišly…a jak už jsem jednou řekla, i když to na začátku tak nevypadá, změny nemusí být vždy k lepšímu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wisty wisty | E-mail | Web | 10. července 2008 v 19:52 | Reagovat

jujky, to bylo hezký:) no já teďka v nedělu taky odjíždím, ale doufám, že až se vrátím, tak tady bude plno kapitol, abych se nenudila:) a měla co číst

2 Nessa Nessa | Web | 11. července 2008 v 8:37 | Reagovat

úžasná kapitola, ale ten konec... Nejradši bych si hned přečetla další kapitolu, ale když zase  odjíždíš,tak si budu muset nejspíš nějakou dobu počkat a to se mi zrovna dvakrát nechce... Ale nic jiného mi nezbývá....vážně supr kapitola

3 Kayla Kayla | 11. července 2008 v 10:02 | Reagovat

paradni kapitola!Rychle pokracko!!!:-)

4 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | Web | 11. července 2008 v 13:33 | Reagovat

Ááá, takhle blízko u toho podstatného a ono je to seklý... Kur*a, to snad ani nemůžeš myslet vážně, nebo jo? Já jsem napnutá jak kšandy! =oD A do toho ještě odjíždíš, to je zlej sen... Chjo, doufám, že přijedeš brzy a s new kapčou... ;o)

Jinak ohledně ty kapitolky, úžasný! Ale taky mi přijde hnusný, jak James používá jinou holku jako záplatu na bolavé srdíčko, ale co se dá dělat, hlavně, že to pomáhá... ;o) Se divím, že nebyla žádná zmínka s Lily, mno...

Mooooooooc a mooooooooooooooc se těším na další, to snad ani nevydržím, děs. Tak tu snad bude brzy... ;o)

5 tonks tonks | Web | 12. července 2008 v 19:35 | Reagovat

pekna kapitolka :) to s tou brownovou bolo skvelé.... :D ten nos....

dúfam, že na ďalšiu kapitolu nebudeme čakať veľmi dlho ;)

6 Lili Lili | Web | 13. července 2008 v 16:12 | Reagovat

krasa , nadhera , uzas!uplne a som zvedava ake zmeny tu su tak svihni s tou kapcou!!pls

7 Dromedka Dromedka | Web | 14. července 2008 v 17:16 | Reagovat

Moc hezká kapitolka... :) Už se moc těším na další a doufám, že to bude brzo... i když kapča k PoB nebo v ANC by taky neuškodila... :D

8 Jenny Jenny | Web | 16. července 2008 v 10:41 | Reagovat

Nádherná kapitola!!! Tím koncem si mě dost napnula...těším se na další kapitolku:)

9 Eliota Eliota | Web | 16. července 2008 v 21:59 | Reagovat

Nádherné! Moc se těším na další díl!

10 Jowann_a Jowann_a | Web | 19. července 2008 v 22:41 | Reagovat

Paaani, skvelá kapitolka =)

11 Hannah x) Hannah x) | Web | 7. února 2009 v 12:57 | Reagovat

Panečku. Nádhera. Vidím, že to čtu dost dlouhou dobu pozadu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama