17.kapitola- Amorové, NKÚ a ctitelé v utajení 2/2

10. srpna 2008 v 11:27 | annetta |  angels never cry
a druhá polovina

"Nechte ho být!" Potter i Black se rozhlédli. Potterova volná ruka okamžitě vystřelila k vlasům.
"V pořádku, Evansová?" zeptal se
"Nechte ho být!" opakovala Lily. Dívala se na Pottera s opovržením. Tak jak to umí jenom moje Lily"Co vám udělal?" radši sem se zvedla, posbírala naše boty a vyrazila k nim. To bude ještě mazec.
"No…"prohlásil Potter"De spíš o to že existuje, jestli víš, co tím myslím…" Hodně z přihlížejících studentů se smálo, včetně Červíčka a Blacka, ale Remus ne. A Lil už vůbec ne.
"Myslíš si, že jsi vtipný," pokračovala chladně, " ale jsi jen arogantní, násilnický kretén, Pottere. Nech ho být!"
"Nechám, když si se mnou dáš rande, Evansová," reagoval rychle Potter. "Dej si se mnou rande a já už nikdy nenamířim svoji hůlku proti Srabusovi." Za jeho zády pomalu přestávalo působit ochromovací kouzlo. Snape se přibližoval ke své hůlce a jak se plazil, vyplivoval mydliny.
"Nikdy bych s tebou nikam nešla, ani kdybych si mohla vybrat mezi tebou a olihní!" prohlásila Lily.
"Smůla, Dvanácteráku," poznamenal hbitě Black a otočil se zpět ke Snapeovi. " Ou!"
Ale pozdě. Snape namířil svou hůlku proti Potterovi. Záblesk světla a rána dorazila k jeho tváři a postříkala jeho hábit krví. Další záblesk a Snape visel nohama vzhůru ve vzduchu, jeho hábit spadl přes hlavu a odhalil vyzáblé, bledé nohy a pár šedých spodků.
Většina přihlížejícího zástupu povzbuzovala - Black, Potter a Červíček se z plna hrdla smáli, Lily však trvala na svém: "Dej ho dolů!"
"Zajisté," ušklíbl se Potter a trhl hůlkou nahoru, Snape spadl do pomačkané hromady na trávníku. Rozmotával se rychle ze svého hábitu, zvedl se na nohy a držel hůlku, ale Black ho zastavil: " Petrificus totalus!" Snape opět upadl, tuhý jako kus dřeva.
" NECHTE HO BÝT!" křičela Lily a vytáhla svoji hůlku. Black a Snape to ostražitě sledovali. "Ou, Evansová, neočaruj mne," řekl Potter vážně.
"Nechte ho, jinak…"
Potter si hluboce povzdechl, obrátil se na Snapea a mumlal si kletby.
"Běž," prohlásil, "máš štěstí, že tady Evansová byla, Srabusi,"
"Nepotřebuju pomoc od oplzlé malé mudlovské šmejdy jako je ona!" Lily zamrkala. A já taky. Co si ten debil mylsí? Pusťte mě na něj! Na mojí Lilinku si hubu otvírat nebude.
"Fajn," oznámila chladně, " příště nebudu rušit. Ale být tebou, vyprala bych si spodky, Srabusi," zasyčela
"Omluv se jí!" křičel Potter na Snapea a mířil na něj hůlkou.
"Nechci aby se mi omlouval!" křičela Lily, " jsi stejný jako on!"
"Cože?" vyjeklPotter. " Já bychtě nikdy nenazval… ty-víš-jak!"
"Rozcucháváš si vlasy, protože si myslíš, že je to frajerské když vypadáš jako kdybys právě slezl z koštěte, hraješ si se Zlatonkou, procházíš chodbami a uřtkneš každého jenom proto že to umíš. Jsem překvapená, že se tvoje koště dokáže odlepit od země, když na něm sedí takový zabedněnec… Unavuješ mě!"Otočila se na podpatku a uháněla pryč.
"Evansová!" křičel za ní Potter, "Hej, Evansová!" Ale Lil se ani neohlídla.
"Co je to s ní?" přemýšlel Potter
"Čti mezi řádky. Mám pocit, že tím chtěla říci, že tě považuje za trochu nafoukance, kamaráde," prohlásil Black
" Právě," řekl Potter, který nyní vypadal trochu rozzuřeně, "No právě"
Další záblesk světla a Snape znovu visel ve vzduchu vzhůru nohama. " Kdo chce vidět, jak sundám Snapeovi kalhoty?"
"To si vážně takovej zabedněnec Pottere? To nechápeš že právě pro tohle, že právě pro to co teď řekla tě nechce?"
"Cože?"
"Bože ty si tupec. A ubožák k tomu. Oba dva. Dělá vám to dobře když mu takhle ubližujete?"
"Nadával tvé kamarádce…" pípl Petr
"Jo to jo, takže já mám aspoň důvod." Přešla sem pomalu ke Snapeovi."Víš Srabusi, tohle už radši víckrát nedělej ano? Lily je moje nejlepší kamarádka a takhle jí nikdo urážet nebude. A ty už vůbec ne. Ještě jednou Snapee a budeš mít co dělat dělat se mnou." Otočila sem se a vyrazila k hradu za Lil.
"Aby ses nám nerozplakala…" houkl za mnou Black.
"To těžko Blacku. Andělé nikdy nepláčou."
* * *
Probudily mě sluneční paprsky. Z postele sem ale nevylejzala a užívala si ten pocit. Znáte to taky? Cítíte jakoby byl ten den něčím výjimečný a speciální. A tenhle byl. Měla sem narozeniny. Šestnácté narozeniny a k tomu začínalo léto a já byla šťastná. Já sem možná magor ale tyhle věci miluju. Vánoce, Velikonoce, Helloween a narozeniny a tak prostě. Navíc bylo léto a sluníčko hřálo a já léto miluju. Miluju když ležím v trávě, v té měkké a vyhřáté trávě a cítím její vůni a sluníčko mě hřeje po celém těle a já cítím tu svobodu a sílu…a prostě léto! To miluju ze všeho nejvíc. A narozeniny a koupání to jenom zlepšují.
Vytančila sem z postele ven a otevřela okno dokořán. Venku to vonělo teplem a létem a já věděla že bude krásný den. Lily vyšla z koupelny a jen co si mě všimla hupsla mi kolem ramen.
"Všechno nejlepší!!!"
"Děkuju moc. No řekni, není krásně?"
"Je. Pudem se koupat ale nejdřív…tadá! Můj dar." A slavnostně mi předala balíček zabalený v tmavomodrém papíru. Byla v něm sada laků na nehty v těch nejkřiklavějších barvách jaké si umíte představit a k tomu kniha. 100 bláznivých účesů pro vaši hlavičku. Jen tak pro příklad- Jak vytvořit pevné ostny za 5 minut nebo Velká čínská zeď na vaší hlavě. Bomba.
Tanečním krokem sem došla až do Velké síně. Snídala sem jako obvykle ale opět mi to přišlo speciální. Musela sem se usmívat. Remus mi taky předal svůj dárek a pak se s Ruth vypařili někam k jezeru. Přiletěly sovy a několik se jich sneslo ke mně. Dárek od brášky, od kluků a pak malý balíček od někoho neznámého.
Nechala sem ho na konec. Opatrně jsem stáhla zlatavý papír. Byla tam úzká krabička a v ní nádherný stříbrný náramek na kterém byly navlečené stříbrné hvězdy a andělé. Byl nádherný ale nepřišel s ním žádný dopis.
"Co je to?" zeptala se Lil
"Podívej. Vždyť na ten jsme koukaly nedávno v Prasinkách. Stál hrozně moc…"
"Od koho je?"
"Já nevím…není tu dopis."
"Co třeba Jerry?"
"Těžko. Je to z Prasinek."
"No, tak to máš asi tajného ctitele." Zazubila se Lily.
"Asi…" řekla sem tiše a prohlížela si náramek na své ruce. Byl vážně krásný. Ale kdo, kdo ho mohl poslat?
* * *
Stál ve dveřích Velké síně a koukal na ni. Slunce se jí odráželo ve vlasech a jeho mimoděk napadlo že je vlastně hrozně krásná. Na co to sakra myslíš. A proč si jí to vlastně vůbec koupil? Sám nevěděl co ho to popadlo. Ale když jí slyšel jak Lily říká že se jí líbí musel ho prostě koupit.
Seděla tam a prohlížela si náramek na své ruce a on z ní nemohl spustit oči. Vlastně tím děsil sám sebe. Proč sem ho sakra kupoval? No, je to fuk. Snad se nedoví že je ode mě. Otočil se na patě a zamířil ven na pozemky.
Angela u stolu zvedla hlavu. Cítila na sobě něčí pohled. Kdyby se bývala otočila dříve, zjistila by kdo je jejím tajným ctitelem. Takhle ale viděla jen prázdný vchod do síně.
* * *
Seděly jsme s Lil ve vlaku a povídaly si. Cesta už se pomalu blížila ke konci a já nechtěla myslet na to co mě čeká na nádraží. Nechtěla sem myslet na otce a na prázdniny a na tu samotu co mě čeká až opustím vlak. Bradavice byly úžasné. A já už se nemohla dočkat až se tam vrátím.
Davy mě míjely ale já nespěchala. Rozloučila sem se s Lil a Remem a Ruth a Rachel a se spoustou dalších lidí a dávala sem si pořádně na čas. Už co sem vylezla z vlaku sem ho uviděla. Je všechny. Mého otce a jeho novou rodinu. Nechtěla jsem k nim. Ale vzdálenost mezi námi se zmenšovala a lidí ubývalo a já najednou stála před ním a koukala mu do očí a cítila jsem že všechno to štěstí minulých dnů mizí hodně daleko.
"Ahoj." Zašeptala jsem chladně.
"Angelo…rád tě vidím."
"To je mi jasné."
"Nebuď drzá. Buď ráda že jsem pro tebe přijel. A hlavně mám skvělou novinu. Pozítří odjíždíme na dovolenou a s námi jede pár našich přátel. Blackovi, Malfoyovi a tak podobně."
"Super. Na jak dlouho se vás zbavím?"
"Špatně jsi to pochopila zlato." Usmál se ledově "Ty jedeš s námi."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wisty wisty | E-mail | Web | 10. srpna 2008 v 13:46 | Reagovat

cože? a pojede aji Sirius? :) moc hezká kapča a doufám, že tady další bude co nevidět... nejlíp ještě dnes:)

2 tonks tonks | Web | 10. srpna 2008 v 18:37 | Reagovat

jejo :) tak v prvej časti si ma dorazila s tymi elixírmi a v tejto tým koncom :DD

súhlasím s wisty, čo najskôr ďalšiu *skanduje*

3 Eliota Eliota | Web | 10. srpna 2008 v 20:59 | Reagovat

Krásné! :) Moc se mi to líbilo a tuším, od koho ten náramek byl. :) A už se těším na další kapiotlu! :)

4 Lia Lia | 10. srpna 2008 v 22:42 | Reagovat

noo super..tipujem SIriusa..:)..a pojde aj SIrius?::DUfam ze ano:D

5 šárka šárka | 11. srpna 2008 v 13:58 | Reagovat

súpér ať jede i Sirius bude sranda

6 Dromedka Dromedka | Web | 12. srpna 2008 v 15:26 | Reagovat

Huh... moc hezká kapitolka a taky se tak nějak přikláním k tomu, že to bude Sirius... :D A něco mi říká, že taky pjede s nimi... ale uvidíme... každopádně doufám, že se to dozvím co nejdřív... :)

7 Lili Lili | Web | 12. srpna 2008 v 19:11 | Reagovat

kto je ten tajny ctitel??SIrius?no ale chudinky Angela , na dovolenku s  Blackom......som zvedava ci to prezije tak pls pis!

8 nath nath | Web | 16. srpna 2008 v 9:59 | Reagovat

taaakze mam na teba dve prosby xD prosiiim co najskor dalsiu kapitolku aaa este aby na tie prazky siel aj Sirius :D Je to super :P

9 Annie Annie | 31. srpna 2008 v 20:31 | Reagovat

skvělá kapitolka....toho tajnýho ctitele tipuju na Siriuse... a ta dovolená...to jí jako nezávidim...taková povedená rodinka....a ještě k tomu prázdniny s Malfoyovejma...snad jí aspoň zachrání Sirius...teda jestli jí ještě víc nepotopí;-))

10 Klarka05 Klarka05 | 7. září 2008 v 18:09 | Reagovat

skvělý ... hlavně rychle další kapču... :D:D:D:D:D

11 Jaune Jaune | Web | 31. července 2009 v 13:38 | Reagovat

krása... a ten závěr... milované rodinné dovolené... :)))

12 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 21:47 | Reagovat

A jé... To ještě bude. Jdu na další.

13 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 1. listopadu 2009 v 0:27 | Reagovat

TO JE HOVADO TEN JEJI OTEC XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama