18.kapitola- Taková normální rodinka 2/2

9. září 2008 v 19:05 | annetta |  angels never cry
druhá půla...komenty furt platěj...

Barevná světla mě oslnila. Pomalu sem scházela dolů po schodech a dávala si pozor abych nehodila tlamu. Chtělo se mi otce pořádně naštvat. Skutečně pořádně. V jedné ruce jsem měla láhev tequili, napůl plnou(nebo prázdnou, jde o to zda ste optimista nebo pesimista...) a v druhé cigaretu. Víte...normálně nekouřim ale ono to vážně klidní nervy. Deborce-breberce sem nakonec hubu nerozbila ale kdo ví co se dneska ještě stane. Já to každopádně udělám ráda.

Dovrávorala sem k jejich stolu, svalila se na židli a nohy dala na stůl. V tý sukni to asi není nejlepší nápad...u stolu seděli všichni. Děti asi nechtěli odejít když tu měli rodiče. Nechápu že tu seděj. Vždyť je to čistě mudlovský.

"Angelo!" zděsil se tatík. A je to tu.

"Jo? Nějakej problém? Nepříde mi že byste se zrovna bavili."

"Co to máš? Okamžitě to uhas."

"Tu cigaretu? Neblázni. Víš jak sou drahý? Škoda peněz."

"Řekl jsem okamžitě to..."

"Co? Snad se nebojíš že bych mohla brzo umřít? To bys mě vážně rozesmál. Dokouřím ho a pak ho vyhodím. Nic víc." jazyk se mi naštěstí zatím nemotal. Měla sem ale hroznou zlost. A chtěla sem si jí vybít.

"A to pití? Nejsi dospělá!"

"Copak je to potřeba? Tomu snad sám nevěříš. Řekl si bav se. Tak se bavim. Pravda, pár lidí navíc by bodlo ale když si nemůžu vybírat...víš takhle se dnešní mládež baví. Alkohol, cigarety, sex...znáš to ne? A je jedno jestli sou to mudlové nebo kouzelníci. Baví se všichni ale to ty neznáš. Vlastně když o tom tak přemýšlim...támhlety kluci sou tak sladký..." ukázala sem na skupinku asi tak 18-ti letých kluků. Mudlové. A můj otec pění.

"Víš, já sem tááák nerada sama. Sem mladá a hezká víš. A hezké holky nejsou nikdy sami. Sleduj jak se dnešní mládež baví." lokla sem si z lahve a zvedla se od stolu. Dnes se bude tančit.

* * *

Na tváři mě polechtaly něčí vlasy. Zavrtěla sem se. Ještě se mi nechtělo vstávat. Muselo bejt děsně brzo. Jak sem se zavrtěla, do něčeho, nebo spíš někoho sem narazila. Počkat...vedle koho to spim?

Rychle sem otevřela oči a zatočila se mi hlava. Koukala sem do nádhernejch bouřkovejch očí. Bouřkovejch. Á sakryš.

"Ááá!!!" zaječela sem a rychle se od něj snažila odtáhnout. Sirius zaječel ve stejnou chvíli jako já a jak sme rychle spěchali na druhou stranu postele, rozmázli sme se na zemi.

Vlastně sme ani neleželi na posteli ale na gauči v obýváčku. Malfoy a spol stáli nad námi. Zkontrolovala sem oblečení. Bylo na svém místě. Pak je to dobrý. Sakra, já mám uplný okno. A bolavou hlavu.

Ztěžka jsem se opřela o pohovku a zavřela oči. Hlava mi třeštila jak blázen. To už se mi dlouho nestalo. Bože, já to včera asi fakt přepískla. Začali se mi vybavovat nějaký útržky. Tančila sem s těma klukama a dál pila, pak najednou přišel Black protože si začali až moc dovolovat a tančili sme spolu. Ježiš já tančila s Blackem...a pak sme. No doprčic.

"My sme vážně zpívali?!?" vyhrkla sem na něj zděšeně.

Byl celej zelenej ale i tak se zašklebil."Jo...Madonnu a Boba Dylana. Karaoke je fakt bombovej vynález."

"Bože...to byl trapas. Asi si pořídim pytel na hlavu aby mě nikdo nepoznal."

"Upřímně, mně by se teď nějakej ten pytlík docela hodil." zahuhlal a letěl do koupelny. Sakra.

Black se vyzvracel, dal si sprchu a konečně mě tam pustil. Já jenom zalezla pod vodu, zvracet se mi naštěstí nechtělo. Naštěstí. Chtělo by to paralen.

Vypotácela sem se ven, převlíkla do čistýho a pokusila se ze sebe u zrcadla udělat člověka. Byl už skoro čas na oběd. Venku bylo pařilo sluníčko a bylo vedro k padnutí. Už sem se viděla u bazénu.

"Angelo?" jeho hlas mě zamrazil. Byl naštvanej. A to pořádně. Polkla sem a otočila se na něj.

"Ahoj tati."

"Můžete nás prosím nechat s Angelou o samotě? Rodiče už na vás stejně čekají u oběda." Black po mě hodil ustaranýma očima, Debora se pokřiveně usmívala a ostatní se tvářili zvědavě. Všichni ale odešli. Otec zavřel dveře a otočil se ke mně. Proti své vůli jsem dostala strach.

"Takže, mohla bys mi říct co to bylo včera?" zeptal se mrazivě

"Nevím o co ti de. Řekl si bav se, já se bavila."

"Nemyslel jsem tím že se budeš chovat takhle!"

"Jak? Jak sem se podle tebe chovala?"

"Jako děvka. Malá nevděčná děvka. Uvědom si kdo jsi Angelo! Náš rod je nejstarší na světě a ty...ty ho takhle zostudíš! Co sis myslela?"

"Víš, dalo by se říct že sem ani nějak nemyslela...chtěla sem tě naštvat. A zdařilo se."

"Jsi ostudou naší rodiny."

"Víš, když se to tak veme, ty do naší podělaný rodiny vlastně nepatříš. Kdyby sis nevzal mámu, trčel bys někde ve škarpě takže mi tady nepovídej o ostudách!"

"Drž hubu." přiletěla mi facka. Stiskla sem si tvář. Pekelně to zaštípalo. Hlava mi třeštěla. V puse jsem ucítila kovou pachuť krve. Roztrhl mi ret. Setřela jsem ji dolů a podívala se na něj.

"Fajn. Ještě něco?"

"Víš Angelo. Udělala jsi chybu. A já jako tvůj otec jsem povinen tě za tvé chyby trestat. Takže jistě chápeš že jsem ještě neskončil." strachy se mi sevřelo břicho. Nedala jsem na sobě nic znát. Takovou radost mu neudělám. Nikdy.

* * *

"Omlouvám se za malé zdržení ale musel jsem si něco vyřídit s dcerou." usmál se Robert Wotersen když elegantním krokem vplul do malého salonku kde obědvali jeho přátelé.

"Kde je Angela?" zeptal se opatrně Sirius.

"Říkala že nemá hlad." odvětil suše.

"Je v pořádku?" zeptal se opět Sirius.

"Jistě. Proč by nebyla." Sirius mu ale nevěřil. Zvedl se a zamířil pryč.

"Siriusi! Okamžitě se vrať! Siri.." volala na svého syna paní Blacková ale ten už byl kdo ví kde.

"Nezlob se na něj. On za to nemůže. Je ještě mladý a nedovede se tomu bránit. Víte, má dcera je...je velmi podobná své matce a tohle ovládá bravurně. Je krásná a ví to o sobě a lidi, zvláště muže si umí omotat kolem prstu velmi snadno. Oni ji vidí jako bezbrannou a nešťastnou dívku a to je přitahuje. Mají pocit že se o ni musí postarat. Ale nebojte, přejde je to. Vlastně když už o tom tak mluvíme...jde o to že Angela mi dělá skutečně velké starosti. Nectí rodinu, paktuje se s mudly...potřebovala by ukázat správný směr. Víte kam tím mířím?" tentokrát se významně podíval na Malfoyovi.

"Máš na mysli....svatbu?"

"Ano. Přesně tak. A pokud jsem si všiml, tvému synovi se má dcera líbí."

Malfoyovi se po sobě podívali. Možnost spojení s bohatým a váženým rodem Wotersnů se jim velice zamlouval. A Luciusovi také.

"Myslím Roberte že o tom by se dalo velmi vážně uvažovat."

* * *

"Angelo? Angelo si tu?"

"Sem na balkóně." zavolala tiše. Siriu za ní zamířil.

"Bože můj si v pořádku?" vyděsil se. Ležela stočená do klubíčka na lehátku a koukala dolů na pláž.

"Jo. Nic mi není. Jsem jen trochu unavená."

"Co otec?"

"Co je s ním?"

"No já nevím. Neudělal ti něco?"

"Otec? ne...on...nic mi neudělal. Nic na co bych nebyla zvyklá. Znáš to. Byl naštvaný, křičel...to je normální."

"Co to máš s pusou?"

"Cože?"

"Tvůj ret. Krvácí."

"Ááá, to nic není. Spadla jsem v koupelně."

"Teď kecáš."

"Fajn, prokoukl si mě. Upadla jsem v obýváku. Ale koupelna zní líp."

"Udělal ti to on?"

"Ne."

"Teď lžeš taky." mlčela. Stále koukala do dálky.

"Víš proč se tu cítím tak hrozně?" zeptala se najednou.

"Ne." přiznal upřímně.

"Víš, já už tu byla. Na stejném místě, ve stejném hotelu, dokonce ve stejném pokoji. Už je to asi rok a půl. Byli Vánoce.

Brácha má kamaráda, Richieho. Jeho tatík je velký zvíře v Hollywoodu. Producent nebo co. Má spoustu prachů. Přirozeně je mudla. Je to ale skvělej chlápek a Richie nás jednou všechny vzal sem. Prý si musíme užít Vánoce jinejch rozměrů.

Byla sem tu s bráchou a jeho kamarádama a s mejma klukama. Jediný Vánoce kdy jsme porušili všechny naše tradice. Ale bylo to úžasný. Táta to ví. Že jsme byli tady, že to tu poznávám a všechno si pamatuju. Ví že to hrozně moc bolí protože na ěn musim pořád myslet." zavřela oči a zavrtěla hlavou.

"Já chci tak moc zpátky domů" zašeptala tiše
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tonks tonks | Web | 9. září 2008 v 19:50 | Reagovat

jéé veľmi pekná kapitola :) postupne sa nám začínajú odhaľovať vzťahy a angina minulosť... táto poviedka mi zalieza až pod kožu, takže dúfam, že budeš pokračovať a nesekneš s ňou :D

2 Nath Nath | Web | 9. září 2008 v 21:37 | Reagovat

krasna kapitolka :)) dufam ze na pokracko nebudeme tak dlho cakat...          :))

3 Julča Julča | 9. září 2008 v 21:53 | Reagovat

Je to super povídka, zajímalo by mě co dalšího se o Angie dozvíme a taky jestli se nakonec vdá za Malfoye i když osobně doufám, že se dá dohromady se Siriem :-)

4 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 10. září 2008 v 9:07 | Reagovat

nádherná kapi¨tola. Akorát mi přijde škoda, že už to není tak veselé jako dřív. ale super

5 Eliota Eliota | Web | 10. září 2008 v 9:33 | Reagovat

Krásné! MOc se mi to líbí, ale ta svatba ... chudák Angela... Už se moc těším na další kapču.

6 šárka šárka | 10. září 2008 v 14:40 | Reagovat

bezvadný, hlavně ať jí nedomlouvá svatbu s Malfoyem

7 Hermi Hermi | 10. září 2008 v 17:27 | Reagovat

Pěkný.. :) tak honem honem dalšííí :D

8 vladka vladka | 10. září 2008 v 17:40 | Reagovat

super je

9 Weruu.. Weruu.. | Web | 10. září 2008 v 19:45 | Reagovat

Pecka..tak at tady zachvili vidim dalsi..;-)

10 wisty wisty | E-mail | Web | 10. září 2008 v 22:21 | Reagovat

jé, krásný

11 Selene Selene | Web | 10. září 2008 v 22:59 | Reagovat

super................rychlo dalsiu kapcu

12 Nessa Nessa | Web | 11. září 2008 v 15:54 | Reagovat

Ty jo, jedna část lepší než druhá.. upřímně, kdybych si musela vybrat která je lepší, rozhodovala bych se dlouho, ale ten začátek s flaškou a cigaretou byl supr =) no a ten zbytek už tak veselý nebyl no, ale to neznamená, že by to nebylo úplně úžasnééé =)

13 Annie Annie | 13. září 2008 v 16:51 | Reagovat

krásná kapitolka...angie je chudinka...takovýho tátu...du se zahrabat;-))...zajímalo by mě co se na ní ještě dozvíme...a jestli se dá dohromady se Siriusem...a jak se vyvlíkne z tý svatby...jako by toho nebylo moc...ještě svatba s Malfoyem...jako neměnila bych;-))

14 Lili Lili | Web | 14. září 2008 v 15:53 | Reagovat

trochu smutnejsie ale newa:)aj tak to bola nadhera!takze plsky dalsiu kapcu:)

15 eli eli | Web | 15. září 2008 v 20:59 | Reagovat

ahojky :D máš supér blog...mě se strašně líbí ten tvuj disgn!!! to pozadí je supééér :o)

16 Kayla Kayla | 16. září 2008 v 14:09 | Reagovat

naprosto nadherny!!!!!!!!!

17 Dromedka Dromedka | Web | 28. září 2008 v 21:30 | Reagovat

Bože. bože, bože... já se jdu utopit... :D jak jsem mohla udělat něco takového?? Jak jsem mohla na tvé stránky přijít až teď? Příště mě prosím, prašť palicí, ať se tady ukážu okamžitě... :D To je úžasný. ještě že mě čeká celá jedna kapča... :D Tak já zase ne mmnt mizím...

18 Jenny Jenny | Web | 30. října 2008 v 12:36 | Reagovat

Nádherná kapitola...opravdu skvělá. Chudák Angie, nemá to zrovna lehký:(

19 Hannah x) Hannah x) | Web | 26. srpna 2009 v 22:17 | Reagovat

Páni, to je nádherný... Pořád říkám páni, jako bych se divila, ale já se vůbec nedivím. Jen to prostě je... páni.

20 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 1. listopadu 2009 v 1:00 | Reagovat

chudinka... takze on ji mucil a ona dala poprve najevo sve city... mno prevrat...xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama