28.kpitola- Na sladké pomstě je nejlepší, že nemá kaorie 2/2

8. prosince 2009 v 18:33 | annetta |  angels never cry
druhá půlka...písmo z letáku byl původně elegantnější, ae nějak ten blog nemůžu přemluvit aby ho tam nechal...=)A to vše doplněné o fotografii Malfoye s růžovými, králičími oušky na hlavě a s chlupatým, křiklavě růžovým boa okolo ramen...musel jsem se začít smát.

"To není moc legrační Blacku!" zavrčela na mě Evansová.

"Že ne?" ukázal jsem na Malfoye.

"Jo, ten možná. Ale tohle bude akorát tak průser..." a na oplátku mi ukázala plakát, který držela v ruce. Nápis byl stejný, ale pod ním byla fotka Kellnera, s jeho klasickým, naštvaným výrazem, ale hlavně, v tygrovaných tangách.

Tiše jsem zaskučel. Tak tohle nebylo moc dobré.

"Copak se zbláznila? Myslíte, že je to po celé škole?" zeptal se Remus, který držel stejný plakát, ale s Goylem v těsném, bílém tílečku.

"To netuším, ale rozhodně to není všecko. A děsí mě představa toho, co asi znamená dražba..." zakňučela Evansová.

"Okey...jdeme..." zavelel James a všichni jsme se rozběhli směrem k Velké síni.

Chodby byly plné studentů a plakáty byly v různých velikostech snad všude. Nechápal jsem, jak to mohla tak rychle stihnout. Prošla skoro celou školu...míjeli jsme celý ten dav, ale cíl jsme měli všichni stejný. Každý totiž běžel do Velké síně...

Síň se úplně proměnila. Místo vlajek, které obvykle visí za učitelským stolem tam byly nalepené fotky Malfoye, Kellnera a spol. v nadživotní velikosti. A samozřejmě s oušky i tílečky...

Síň sama byla narvaná k prasknutí. Tlačili jsme se dopředu a snažili se najít Angelu. Seděla na učitelském stole a se spokojeným úsměvem kývala nohama. Pokusili jsme se prodrat až k ní, ale dav nás nepustil.

"Milí studenti, jsem skutečně ráda, že tolik z vás přišlo na dnešní dražbu..." začala.

"Co blázní? To může rovnou Dědovi poslat dopis s doznáním, že je to její práce.." zaskučela Lily.

"Všimla jsem si, že anglická společnost ještě stále není zrovna tolerantní k lidem, kteří se něčím odlišují. Ať už vzhledem, původem a nebo třeba, jako pánové za mnou, svou orientací...ale myslím, že je načase, přijmout je mezi sebe a nebát se ukázat, že jim vlastně rozumíme a rozhodně je nijak neodsuzujeme." síní se ozval smích a překvapený šepot.

"Na co teď čeká?" ozval se někdo za mnou.

"No, když už se řítíme do pekla, tak ať to stojí zato..." zašeptal jsem tiše a vylezl na havraspárský stůl vedle nás."Tak fajn! Jaká je vyvolávací cena toho rozkošného zajíčka?!?" zařval jsem na ní přes celou síň.

Zářivě se usmála."A kolik jsi ochotný dát?"

"Hm...tak dva svrčky řekněme?" ozval se smích. I Angela se usmála ještě zářivěji.

"To ses moc nevytáhl Blacku!" ozvalo se z 'publika'.

"Tak dejte někdo víc!" zakřičel jsem a přitom hodil prosebný pohled po Jamesovi. Ten se na mě zamračil, jemně mi naznačil jak by mě nejraději zabil, ale vylezl za mnou nahoru.

"Siriusi, lásko, neříkej mi, že si chceš pořídit nového přítele..." zafňukal. Z davu se ozval jásot a výkřik 'já to věděl'. Až zjistím kdo to byl, utrhnu mu hlavu...

"Ne Jimmy, drahoušku, jen vím jak sis vždycky přál mít domácí zvířátko a ten králíček má i tvou oblíbenou barvu..."

"To je od tebe tak hezké miláčku..." zašvitořil James. A dav řičel smíchy.

"Je mi líto, že kazím vaší zamilovanou náladu pánové, ale dám galeon!" zakřičela Rachel.

"Siriusi, dělej něco!" zavřeštěl teatrálně James.

"Fajn, tak pět galeonů!"

"Vidíte to dámy a pánové! Kdyby měl každý takovou odvahu a ukázal kdo doopravdy je!" zakřičela do davu Angela. A publikum se bavilo.

"Tak já dám sedm galeonů!" ozvalo se.

"Deset!" zakřičel jsem.

"Tak víte vy co!" prohlásila Lily a vylezla za náma nahoru. "Já dám dvacet, ale chci jenom ty uši a boa...zbytek si můžete nechat!"

"Co to má...co se to...proboha to jsem...WOTERSNOVÁ!!!" Kellner stál mezi dveřma a můžu vám říct, že Angela měla veliké štěstí, že jí od něj dělí ten ohromný dav. Takhle rozzuřeného jsem ho ještě neviděl. Ale jí to bylo očividně jedno...

"Ano vážení, tady máte jako na zavolanou jednoho z našich dobrovolníků! Nenechte se odradit tím naštvaným výrazem, ve skutečnosti, je to velmi dobrý kuchař!" opět se ozvala salva smíchu.

"Angelo?!"přísný hlas okamžitě utišil celý dav. Nebyl to křik, ale v tom jediném slově bylo tolik autority a zněl tak naštvaně, že všichni hned zavřeli zobák. Mám-li být upřímný, myslím, že Brumbála ještě nikdo takhle nevytočil.

Dav mu ustupoval zatímco procházel k Angele. Jeho jediný pohled byl pro nás dostačujícím důvodem a okamžitě jsme slezli dolů ze stolu. I Angela seskočila, ale se spokojeným úsměvem, očividně připravená úplně na všecko.

"Půjdeš se mnou, ale to jistě víš..." zamračil se na ní. Ona se jen usmála a vydala se za ním. Chtěl jsem jí zastavit, přidat se k ní a nějak jí pomoct, ale když si mě všimla, zavrtěla hlavou.

Prošli dveřmi a já najednou dostal strach, že už se jimi nikdy nevrátí...


* * *
Šla jsem za Dědou a cestou sledovala své dílo. Plakáty byly všude. Víte, jsem na sebe patřičně hrdá. Ani nevíte kolik práce mi to dalo. Hlavně to všechno v knihovně najít. To byla akce na několik dlouhých dnů...

Vyjeli jsme nahoru do jeho pracovny, jako vždy jsem si sedla do křesla, překřížila nohy a čekala co z něj vypadne. Ani čaj mi nenabídl, krkoun.

"Víš Angelo...mám-li být upřímný, jsem zklamaný. Velmi, velmi zklamaný. Myslel jsem si, že když uděláme jistou nepsanou dohodu, bude to fungovat. A ty teď tohle...Řekni mi, co čekáš, že teď udělám?"

"To nevím, ale dala bych si koláč...co vy n..."

"Tohle je vážné!!!" zakřičel. Nikdy jsem ho neslyšela křičet. A šel z něj docela strach.

"Podívejte pane, vy čekáte nejspíš nějaké vysvětlení nebo duchaplnou omluvu, ale já nemám ani jedno. Prostě jsem to musela udělat. Mám pro to své důvody, ale ty vám neřeknu..."

"Uvědomuješ si, že tě budu muset vy..."

"Ne pane! Počkejte!" dveře se rozrazily a dovnitř vpadli Black a Potter. Oba udýchání a začali mlít jeden přes druhého nějaké kraviny. Protočila jsem oči. Akorát budou mít taky problémy.

"Tak dost! Můžete mi laskavě říct, co tady děláte pánové?"

"Nic pane. Prostě dělejte jako by tu nebyli...já to taky tak dělám..." odvětila jsem.

"Tak to ne, můžeš nás ignorovat, ale nic to nemění na faktu, že tě nesmí vyloučit. Víte pane, ona za nic nemůže." otočil se Black na Dědu "Můžou si za to sami. Angela to prostě jenom moc nepromyslela. Je to Angela, nikdo přece nemůže čekat, že zrovna ona bude o něčem přemýšlet."

"Dík Blacku. Moc milé..."

"Můžete mi vysvětlit co tím myslíte?"

"Ne, to nemůže!"

"Ale jo! Ten hnusnej hajzl jí chtěl znásilnit. A taky by to udělal kdybychom tam nepřišli."

Naštvaně jsem protočila oči. Ten idiot taky neví kdy držet hubu...Brumla se na mě podíval tázavým pohledem, ale já zarytě mlčela. Otočil se na Pottera a ten jen přikývl.

"No...hádám, že tím se vysvětluje, proč jsme našli pana Malfoye a jeho přátele zbité a v bezvědomí..."

"No výborně Blacku, líp už si se k pokusu o vraždu přiznat nemohl..."

"Tak hele, nemáš jediný právo bejt naštvaná. Jenom proto, že seš tak ulítle hrdá se přece nenecháš vyrazit ze školy. Je to naprostá volovina. A pane profesore, pokud jde o to, co jsme udělali Malfoyovi, udělal bych to klidně znova. Nijak bych se nerozmýšlel, jestli je to správné nebo ne. I teď hned bych to klidně udělal, protože to na co se chystal on, je mnohem horší!"

Nadechovala jsem se, že něco řeknu, ale Děda mě přerušil:"Dobrá, uklidníme se. Všichni. Ať tak či tak, pane Blacku, bude to mít jisté následky, i když chápu, že vaše důvody byly oprávněné. A pokud jde o tebe Angelo...řekněme, že po tomto vysvětlení bych byl schopen zavřít obě oči , převázat je šátkem a nevyhodit tě za to, že jsi panu Malfoyovi nasadila zaječí ouška. Uznávám, že to bylo i docela zábavné. Ale nic to nemění na tom, že jsi bez důvodu proměnila pana profesora do...tohohle..." a ukázal na jeden z plakátů. Uchechtla jsem se, ale Děda mě sjel přísným pohledem.

"Jasně, je to vážný...chápu."

"K tomuhle jsi měla důvod?"

"Jo..ten...ten hajzl! Prostě šel kolem a...a nic neudělal. Viděl je a prostě si odešel! Jako by se nechumelilo!"

"Pan Kellner?!"

"Jo! Ten všiváckej, podrazáckej, nafoukanej...jo, jasně, já vím. Je to vážný..."

Děda na mě chvíli koukal a pak si unaveně promnul oči. Povzdechl si a zadíval se do stropu. Přemýšlel...

"Nevyhodím vás. Ani jednoho. I když se sám sobě divím, že to říkám. Musíte si ale uvědomit, že to co jste udělali, vy všichni, je velmi, velmi vážné. Ať už z dobrým úmyslem nebo ne pane Blacku, nemůžete přizabít každého na potkání. A pokud jde o tebe Angelo, přiznávám, že už ani nejsem překvapený a také vím, že toto nepadne na úrodnou půdu, ale uvědom si, že tohle...něco TAK velkého, ti nebudu moci příště tolerovat. A slibuju ti, že ani nebudu. Něco je obarvit brnění, ale tohle...to je mnohem vážnější. A krom toho, že máte všichni tři až do odvolání trest na každý všední den, chci abyste mi slíbili, že už se to nebude opakovat."

"Slibujeme..." prohlásili jsme všichni unisono. Ale vsadím se s vámi, že i Black a Potter zkřížili za zády prsty tak jako já.

"Dobrá, a teď odtud koukejte padat, než si to rozmyslím. Obávám se, že s panem Kellnerem a panem Malfoyem, si budeme muset leccos vyjasnit...jo a Angelo.." ozval se když už jsme stáli mezi dveřmi "Buď tak hodná a odstraň ty plakáty z Velké síně, rušily by mě při večeři. A ještě dnes prosím..." věnovala jsem mu zářivý úsměv a pádila za těma dvěma.

"Tak to bylo o fous..." oddechl si Potter jen co jsme byli na chodbě...

"Angie!" to byla Lily. Čekali na nás s Remem.

"Lil! Wow, takhle naštvanýho jsem ho ještě neviděla!"

"On tě vyhodil! Ach můj bože on tě vyhodil!" začala brečet.

"Jasně, že ne ty trdlo! Máme tresty až do konce života, ale stále jsme studenty!"

"Díky bohu! Já se tak moc bála, že tě vyrazí!"fňukala a objímala mě.

"To taky nejdřív chtěl, ale pak si to rozmyslel. Díky těmhle dvoum..." ukázala jsem na Blacka a na Pottera."Vlastně jste mě už po druhý zachránili..."

"No, už to asi tak bude..."

"Tak...děkuju vám. Vážně moc. A přiznávám, i když nerada, asi jste měli částečně, ale jen částečně, pravdu..."

"Nemáš zač Ange...bez tebe by to už asi nebyly Bradavice..." usmál se na mě Black.

Jo, to má asi pravdu, kdo by se tu o ně staral a vychovával je...Taky jsem se na ně usmála a oba je objala."Fakt děkuju. Moc..."

"Opakuji, není zač..." přidal se i Potter "Mimochodem, nemáš sundat ty plakáty?"

"Čti mezi řádky zlato. Řekl dnes...a to neznamená ihned."

"Výborně...takže, co kdybyste se teď nějakou chvíli chovali všichni normálně a dali mým ubohým nervům šanci, trochu se uklidnit..." zaprosil Remus.

"Ty víš Reme, že tě miluju. Víš to, že ano? Jenže já teď dostala krásný nápad..."

Lily i Remus zasténali.

"Ne, je geniální...uvědomila jsem si to až teď. Vykroutili jsme se snad z největšího průseru století a máme jenom trest...představte si, co bychom ještě mohli dokázat..."

"Počkej...myslíš jako..." zadíval se na mě Potter nevěřícně

"Ne, to nejde..." přidal se Black.

"Ale no tak, copak to nevidíte? Ty palcové titulky, davová panika, škola vzhůru nohama. Jaké škody jsme napáchali když jsme spolu vedli naší soukromou válku a co bychom mohli dokázat kdyby..."

"Myslíš jako..spojit síly geniální Angely Wotersnové a legendárních Pobertů?" zeptal se nevěřícně Black

"Bum..." naznačila jsem mu výbuch atomové bomby.

"Bum..." souhlasil s úsměvem Potter.

"Takže příměří..." pousmál se i Black.

"Příměří..." kývla jsem hlavou

Lily a Remus souhlasně zasténali.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 wladka wladka | Web | 8. prosince 2009 v 20:06 | Reagovat

jedna cast lepsia ako druha....vidiet nastvaneho Dumbyho je fakt zrusujuce
haluz nenormalna

2 Ivet Ivet | 8. prosince 2009 v 20:39 | Reagovat

úžasný.. výbuch výtlemu za výbuchem:D.. ale to u týhle povídky furt:D.. úžasné jako vždy:D

3 nessa nessa | Web | 8. prosince 2009 v 21:17 | Reagovat

parádní kapitola.. nemám se moc čas vykecávát, ale prostě skvělé.. od přiznání se k vraždě až k bum =) fakt dobré, stálo za to si počkat

4 Hannah x) Hannah x) | Web | 8. prosince 2009 v 21:41 | Reagovat

Hele, nemám co říct, Annett. Geniální, ovšem jako vždy. Angela byla úžasná, u Lil a Remuse jsem se nasmála, vážně hrozně moc, prostě jako vždycky. Já prostě miluju tvé povídky a jsem hrozně ráda, že se Angela dala dohromady s Poberty- bum-ba na závěr... Ještě se musí dát dohromady s milujícím Siriusem. :) ale trochu předbíhám...

5 Hannah x) Hannah x) | Web | 8. prosince 2009 v 21:42 | Reagovat

Mimochodem ten nadpis té kapitoly je skvělej. :D Ty máš všechny nadpisy skvělé, tak je to jen tak mezi řeči...

6 Tonks Tonks | Web | 8. prosince 2009 v 22:10 | Reagovat

:D úžasné! toto fakt mohlo napadnúť len a len teba... :D (a angelu)
chudák dumbledore, ja by som na jeho mieste asi dostala infarkt. plagáty, aukcia... merlin!
a vôbec sa nečudujem lily a remusovi, že nie sú nadšení zo spojenia záškodníkov a angely, hoci to sľubuje zábavu :D a už by sa nám sirius a angie mohli trochu rozhýbať, nejako im to dlho trvá (a lily mimochodom tiež) :)

7 Nerissa Nerissa | Web | 9. prosince 2009 v 11:20 | Reagovat

Páni skvělý, skvělý, skvělý...tak to vážně nemělo chybu. Takhle jsem se nenasmála už pěknou dobu. Ta Angela je vážně crazy. Doufám, že už se brzy daj dohromady Angela a Sirius. I když to bude asi smrtící spojení, nemůžu se dočkat...:D

8 Sawarin Sawarin | Web | 9. prosince 2009 v 15:42 | Reagovat

Perfektní.. Bože, jsem se zase tlemila.. Já nechápu, jak to děláš, že dokáže něco takový napsat. Prostě perfektní.. Nemám slov. Doufám, že další kapitola se tu objeví brzy. Nádhera..:D

9 Natalica Natalica | Web | 10. prosince 2009 v 17:17 | Reagovat

úžasné... rehocem sa na tom asi pol hodinu =D máš talent na písanie

10 Serena Serena | 11. prosince 2009 v 13:23 | Reagovat

nádhera.....nej povídka co jsem kdy četla a že jsem jich četla hodně =D už se těšim na další kapču...=D

11 Vittoria Vittoria | 15. prosince 2009 v 18:57 | Reagovat

úúžasný =) tu povídku mám od začátku hrozně moc ráda..jsem zvědavá co bude dál =) těším se na další kapitolu =P

12 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 21. prosince 2009 v 18:05 | Reagovat

uzasna kapitola :D jsem rada, ze konecne neco pribylo a snad brzy zase prbude :D

13 Angel Angel | 2. ledna 2010 v 16:42 | Reagovat

waaaau honem další kapitolu ty draku

14 Myllei Myllei | 30. července 2010 v 19:43 | Reagovat

nádhera..xD jsme ráda že jí nevihodili..xd, ale při tý dražbě sem se válela aý někde hluboko pod stolem..xD to nešlo..xD *výtlem jak P... mnoo prostě velkj*..xD nee bylo to naprosto úžasný..xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama